007’yi Gösteren Saat

James Bond’un 1995’ten beri vazgeçilmezi olan Omega Seamaster bu kez platin-altın kasasıyla karşımızda.

Biz yeni James Bond filmi No Time To Die’ı beyaz perdede izleyeceğimiz tarihe doğru geri saymaya devam ederken 1995’ten beri ajanın favori saati olan Omega Seamaster’ın özel bir edisyonu tanıtıldı ve iyiden iyiye havaya girmemizi sağladı.

Teknoloji, stil ve inovasyon James Bond’un stilinin ve hikayesinin her zaman temel parçaları oldu. Omega da bu mirasa uygun olarak 007 hayranlarına özel, bol miktarda yüksek teknoloji detayı sunan Seamaster Diver 300M James Bond Numbered Edition adlı yeni modeli tasarladı.

1995’teki Golden Eye filminden bu yana James Bond’u Seamaster saatleriyle tamamlayan Omega, yeni modeli bu ortaklığın gurur verici bir kutlaması olarak 007 koleksiyonuna ekledi.

Saatin platin-altından üretilen 42 mm’lik kasasının yan tarafında Numaralı Edisyon’un işlendiği, yine platin-altından bir plaka bulunuyor. Aynı malzeme, saatin siyah deri kayışının cilalanmış-fırçalanmış tokasında da kullanılmış. Saatin benzersiz tasarımında keşfedilebilecek diğer detaylar arasında platin dalış ölçeğine sahip kabartmalı siyah seramik bezeli ve 18K beyaz altından, dönen tabanca namlusu tasarımına sahip siyah emaye kadranı yer alıyor.

Seamaster Diver 300M James Bond Numbered Edition aynı zamanda saat 10 indeksinin Super-LumiNova’sı içine gizlenmiş 50 sayısını içeriyor; bu sayı On Her Majesty’s Secret Service filminin geçen yıl kutlanan 50. yıldönümüne atıfta bulunuyor. Kadranda ayrıca beyaz emaye dakika alanında, saat 7 hizasında 007 logosu, saat 12 hizasında ise Bond aile arması yer alıyor.

Saatin arkasını çevirdiğiniz zaman karşınıza safir kristal kasa arkasına lazerle işlenen ve platinle doldurulan ikinci bir Bond aile arması çıkıyor. Armanın büyüleyici etkisi, en ince ayrıntısına kadar el işçiliği ile tamamlanmasında saklı. Kasa arkası camdan baktığınızda Omega Co-Axial Master Chronometer Calibre 8807 mekanizmasını görebilirsiniz.

Özel Globe-Trotter™ çantasında gelen saat hem deri, hem de bir siyah kauçuk ve bir de NATO kayış olmak üzere toplam üç farklı kayış seçeneği sunuyor.


Önerilen yazılar