9Round’da 30 Dakikada İşlem Tamam

Spora gitmeme bahaneniz ‘Vaktim yok’ ise bu yazımızı dikkatle okuyun, çünkü 9Round size 30 dakikada eksiksiz bir egzersiz programı sunuyor.

Sporu hayatımıza katmak ne yazık ki her zaman çok da kolay olmuyor, özellikle yoğun bir iş temposuna sahip olduğumuzda kendimize bahaneler sıralayıp duruyoruz. Bu bahaneler listesinin en üst sırasında ise genellikle zamansızlık yer alıyor.

Bu nedenle spor endüstrisi, bu dertten yakınanların işini kolaylaştıracak yoğunlaştırılmış fitness programları geliştirmeye devam ediyor. Bunun en yeni örneklerinden biri ise kikboks ile fitness’ı harmanlayan özel konsept 9Round.

9Round’un tek avantajı yalnıca 30 dakikada size tüm vücut antrenmanı yaptırması değil. Sizi yönlendiren personal trainer’ınız her zaman yanınızda oluyor, üstelik salona gitmeden önce randevu almanız ya da belli bir saatte başlayan bir grup egzersizine yetişmeniz de gerekmiyor.

9Round salonlarında dokuz farklı istasyon var, bunlardan ilk ikisi ısınma ve güç egzersizlerine yönelik. Daha sonra asıl eğlence başlıyor, boks eldivenlerinizi giyiyor ve altı round boyunca size öğretilen yumruk ve tekme teknikleriyle kum torbalarına vuruyor, bir yandan kol, sırt ve bacak kaslarınızı güçlendirir, koordinasyonunuzu artırırken diğer yandan da bol bol stres atıyorsunuz. Son round ise core bölgesine yönelik egzersizlerden oluşuyor.

Her round 3 dakika sürüyor, round aralarında ise otuz saniye ara veriliyor, böylece 30 dakikada tüm vücudunuzdaki kasları çalıştırmış ve ter atmış oluyorsunuz. 9Round’un bir diğer özelliği ise bu dokuz egzersizin her gün değişitiriliyor olması, yani her sefer aynı hareketleri yaparak sıkılmanız da önleniyor.

Dünya şampiyonu bir kikboksçu tarafından Amerika’da geliştirilen bu egzersiz konsepti, hem ileri hem başlangıç seviyesindeki sporculara göre tasarlanmış. Amacınız zinde kalmak, kilo vermek, fit ve güçlü olmak ya da stres atmak olabilir, bunların hepsini 9Round’da yapabileceksiniz, üstelik sadece 30 dakikada!


Önerilen yazılar