Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Travis

8 Haziran – Zorlu PSM

Yazın ilk büyük konserlerinden biri, dünyaca ünlü İskoçyalı rock grubu Travis’ten geliyor. Zorlu PSM’de sahne alacak grup, hem 19 yıllık albümleri The Man Who’dan parçaları yeniden çalacak hem de Sing ve Why Does It Always Rain On Me? Gibi unutulmaz klasiklerini seslendirecek. Travis’ten önce ise sahneye sağlam bir dinleyici kitlesine sahip alternatif müzik grubu Pinhani çıkacak.

Avluda Caz: Damla Pehlevan

8 Haziran – bomontiada

bomontiada’nın şirin avlusunda düzenlenen Avluda Caz konserleri serisinde bu kez küçük yaştan beri beste yapan Damla Pehlevan sahne alacak. Sanatçının söz ve bestesi kendine ait, Türkçe, Fransızca, İngilizce, Farsça ve Balkan dillerindeki şarkılarıyla mükemmel bir müzik ziyafeti yaşamaya hazır olun. Etkinliğe giriş ücretsiz.

İdil Biret

8 Haziran – Bilkent Üniversitesi Odeon, Ankara

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, piyanodaki tüm yeteneklerini Bilkent Üniversitesi Odeon’da sergileyerek müzikseverlere muhteşem bir müzik ziyafeti yaşatacak. Prokofiev’in Romeo ve Juliet balesinden bölümleri baleden görüntülerle birlikte icra edecek sanatçı, aynı zamanda Rachmaninov’un piyano konçertosunu da seslendirecek.

Suzan Kardeş

6 Haziran – SoldOut Performance Hall, İzmir

Balkan türkülerinin sevilen sesi Suzan Kardeş, renkli kişiliği ve sahne şovuyla SoldOut Performance Hall’da. Kosova doğumlu sanatçının repertuarında Türk sanat müziği ve pop müziğinin yanı sıra Boşnakça, Arnavutça, Hırvatça, Makedonca, Sırpça ve Romanca şarkılar da bulunuyor.

SAHNE SANATLARI

Il Matrimonio Segreto (Gizli Evlilik)

6 Haziran – Süreyya Operası

Müzikleri Domenico Cimarosa tarafından bestelenen Gizli Evlilik, aynı adlı tiyatro oyununun opera sanatına uyarlanmış hali. İki perdelik bu operada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan sanatçıların büyüleyici performanslarını Süreyya Operası’nın görkemli atmosferinde izleyebilirsiniz.

Romeo ve Juliet

6 Haziran – Büyülü Fener Sinemaları, Ankara

La Comédie Française tarafından sahnelenen, Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet, Ankara Büyülü Fener Sinemaları’nın perdesinde. Türkçe altyazılı olarak yayınlanacak bu eserin Fransız yorumunu sinemada izleme şansını kaçırmayın.

SERGİLER

Göksu Gül – Zerrecikler Âlemi

25 Haziran’a kadar – İklim Sanat Projesi, Ankara

Çizim yeteneğini doğaya olan merakıyla birleştiren Göksu Gül, kendini farklı disiplinlerde ve farklı malzemelerle ifade ediyor. Bedelsiz bir estetik sunan formlarla varoluşa duyduğu hayranlığı sergiyi ziyaret edenlerle paylaşıyor. Göksu Gül’ün eserlerini İklim Sanat’da görebilirsiniz.

Daron Mouradian – Açıkca Gizli Oyun

1 Temmuz’a kadar – Galeri KHAS

Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki Galeri KHAS’ta sergilenen, küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın üstlendiği Açıkca Gizli Oyun, eserleri dünyanın dört bir yanında sergilenen Daron Mouradian’ın çeşitli dönemlerde yaptığı resimleri bir araya getiriyor.

SİNEMA

Borg vs. McEnroe

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, 1980 yılı Wimbledon Turnuvası’nda karşı karşıya gelen ikonik tenisçiler Björn Borg ve en büyük rakibi John McEnroe’nun mücadelesini anlatıyor. Acaba bu büyük maçı asabi, fevri ve heyecanlı John McEnroe mu yoksa duygudan arınmış zen sükunetiyle dikkat çeken İsveçli Bjorn Borg mu kazanacak? Filmin başrollerinde Sverrir Gudnason ve Shia LaBeouf bulunuyor.


Önerilen yazılar