Armani’nin Japonya Aşkı

Giorgio Armani Tokyo’daki mağazasının açılışını Resort 2020 koleksiyonunun defilesini şehirde gerçekleştirerek kutladı.

Giorgio Armani genç bir tasarımcı olarak 1982’de Japonya’ya gittiği o günden bu yana, bu ülkeye özel bir aşkla bağlı. Bu aşk tek taraflı değil üstelik; Japonlar da Armani’yi bir süperstar olarak görüyor. Bu aşkın sonucu olarak da Japonya’da, 34’ü Tokyo’da olmak üzere 90 adet Armani mağazası bulunuyor.

Ancak bunlardan biri, yani 2007’de Ginza Tower’da açılan Armani mağazası cam cephesi, ve mermerle dekore edilmiş iç bölümü ile aralarından sıyrılıyor. Mağaza geçtiğimiz yıl bir renovasyon sürecine girdi ve iki kat daha büyüdü. Armani, geçtiğimiz haftalarda kapılarını yeniden açan mağazanın açılışını kutlamak için Resort 2020 koleksiyonunun defilesini, Japon ve Asya sanatlarının en değerli ve nadide örneklerinin sergilendiği Tokyo Ulusal Müzesi’nde gerçekleştirdi.

Modacı Resort 2020 koleksiyonu için ‘Yıllar boyunca tutarlı bir biçimde sürdürdüğüm stilimin yoğunlaştırılmış hali’ yorumunu yapıyor ve stilini ‘Moda dünyası içinde bağımsız kalmış bir ada’ olarak tanımlıyor. Yumuşak, natürel ve hafif materyallerle akışkan bir biçimde tasarlanan parçaların öne çıktığı koleksiyonda, renk paleti de bu çizgiyi takip ediyor ve gri, kahve, soluk mavileri, turkuaz, mercan ve parlak kırmızılar izliyor.

Kadınlara yönelik günlük tasarımlarda zarif bir maskülenlik göze çarparken erkeklerin takım elbiseleri daha ‘casual’ bir tarz çiziyor. Gece elbiseleri ise botanik desenler, boncuklar ve işlemelerle süslü.

Koleksiyondaki aksesuarlar cesur tarzlarıyla tasarımlara çarpıcı dokunuşlar bırakıyor. Abartılı tokalara sahip geniş kemerler, kaplumbağa kabuğu desenli kat kat kolyeler, pantolon askıları ve büyük broşlar ile küpeler koleksiyonda en sık rastlanan aksesuarlar.

Giorgio Armani, Resort 2020 koleksiyonunu zarif, otantik ve özgün tasarımlarla dopdolu kılarak yıllardır ödün vermediği tarzının kendine has duruşunu bozmayacağını kanıtladı.


Önerilen yazılar