MAKALE

Avrupa’da Eğlencenin Merkezi Berlin

Avrupa’da Eğlencenin Merkezi Berlin

Sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın da en popüler şehirlerinden biri olan Berlin son yıllarda özellikle renkli gece hayatıyla ziyaretçileri kendine çekmeyi başarıyor.

Berlin, son yıllarda eğlenceye ve gece hayatına düşkün gezginleri kendine çeken bir çekim merkezi. Enerjinin hiç bitmediği bu popüler Alman şehrinde her tarza uygun bir eğlence mekanı bulmak mümkün. İşte Berlin gecelerinin en ünlü mekanları

Berghain

Devasa bir binada yer alan Berghain, sadece Berlin in değil, dünyanın en popüler gece kulüplerinden biri. Önünde uzun kuyruklar oluşan mekanda içeri herkes alınmıyor. Tekno müziğin hakim olduğu Berghain de karanlık ve özel oda gibi alanların yanı sıra genel bir alan da mevcut.

Berghain

Berghain

Tausend

Berlin jet-setinin hiç boş bırakmadığı kulüp, kapısında ismi yazmasa da tanınıyor ve biliniyor. Mekan; parlak çelik duvarları, cam heykelleri ve localarıyla Berlin’de moda, sinema ve müzik dünyasından isimlerini en iyi şekilde ağırlıyor.

Café Luzia

Kreuzberg’in en hip mekanlarından biri olan Luzia, endüstriyel loft mimarisi ve vintage dekorasyonuyla son derece etkileyici bir atmosfere sahip. Berlin’in en iyi barları arasında gösterilen mekana uğramadan dönmeyin.

Café Luzia

Café Luzia

Salon Zur Wilden Renate

Kitsch dekorasyonuyla dikkat çeken Renate, retro görünümüyle kesinlikle görülmesi gereken mekanlardan. Dünyanın en popüler DJ’lerinin yanı sıra Berlinli grupları da ağırlayan Wilde Renate’ye girerken kıyafetlerinizin düzgün olmasına, çok fazla sarhoş olmamaya ve büyük gruplar halinde içeri girmemeye özen gösterin.

Salon Zur Wilden Renate

Salon Zur Wilden Renate

House of Weekend

Bir zamanlar sadece Berlinlilerin bildiği gece kulübü Weekend, Alexanderplatz’da bulunan eski Sovyet binalarından birinde hizmet veren, şehrin en iyi barlarından biri.

House of Weekend

House of Weekend

Tresor

Terk edilmiş bir enerji santralinde, birbirine tünellerle bağlı birçok bölmede farklı tarzlarda eğlencelerin düzenlendiği Tresor, Berlin’de ziyaret edilmesi gereken mekanlardan.


Önerilen yazılar