MAKALE

Balayı Tatilinizde İmkansızı Düşleyin

Balayı Tatilinizde İmkansızı Düşleyin

Balayınızı sadece size özel, sürprizlerle dolu bir seyahatle ve daima hatırlayacağınız özel anılarla unutulmaz kılmak istemez misiniz?

Balayı için masmavi denizlerin bembeyaz kumsallarla buluştuğu tropik bir adaya gitmek, artık pek çok çift için sıradan. Onun yerine hayatları boyunca anımsayacakları bu zaman dilimini, çok daha özel ve unutulmaz kılmak istiyorlar. Lüks tur operatörleri ve oteller de yeni evli çiftlere hayatlarının en unutulmaz balayını yaşatmak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Sürprizler dolu ve en uçuk hayallerinizin bile sihirli bir değnekle gerçekleştiği hissine kapılacağınız yeni balayı trendleriyle tanışmaya ne dersiniz?

Tamamen Size Özel Bir Balayı

Brown+Hudson adlı dünyaca ünlü seyahat ajansı, düzenlediği kişiye özel seyahatlerle tanınıyor. Şimdi balayınızı planlarken sınırsız bir özgürlüğe sahip olduğunuzu düşünün. Tek yapmanız gereken ne istediğinizi bilmek ve imkansızı talep etmek. Balayı seyahatiniz sırasında hep hayranı olduğunuz bir yazar, müzisyen ya da politikacıyla tanışma fırsatı yakalayabilir; dünyanın en ünlü konser salonlarından birinde piyano çalma hayalinizi gerçekleştirebilir; dünyanın dilediğiniz yerindeki deniz kenarı villanızda sevdiğiniz bir sanatçının size özel konserini izleyebilir; ödüllü bir fotoğrafçıyla Afrika’da aslanların özel karelerini yakalayabilir; ayak basılmamış bir vadiye helikopterle inerek bisiklet sürebilir; Kuzey ya da Güney Kutbu’nda çırılçıplak dans edebilirsiniz.

luksbalayi_03

Sürprizlerle Dolu Sihirli Bir Deneyim

Dünyanın bu konudaki en özel tur operatörlerinden biri olan Based On a True Story ise müşterilerinin sadece hayallerini gerçekleştirmiyor, aynı zamanda onları beklenmedik ve unutulmayacak sürprizlerle de şaşırtıyor. Şirket yılda sadece 10 civarında balayı organizasyonu yapıyor ve her çiftin balayının birbirinden farklı ve tek olmasına gösteriyor. Şirket tarafından düzenlenen son derece yaratıcı balayı organizasyonlarından örnek vermek gerekirse; Kutuplarda tamamen sizin için özel olarak tasarlanmış bir iglo hayal edin. Akşam yemeğinizi özel bir şefin sizin için hazırladığı çok özel yemekle Kuzey Işıkları’nın büyüleyici görüntüsü altında taçlandırıyor, bu esnada ünlü bir İskandinav korosunun sizin için söyleyeceği şarkıları dinliyorsunuz. Ya da Japonya’nın meşhur hızlı trenlerinden birinin tamamen sizin için kapatılmış birinci sınıf kompartımanında yolculuk yaptığınızı, trenin durduğu her durakta ninja saldırıları gibi beklenmedik sürprizlerle karşılaştığınızı gözünüzde canlandırın.

luksbalayi_12

Laucala Island – Fiji

Eğer uçuk ve beklenmedik sürprizlerle dolu bir balayı yerine dalga ve ağaç sesleri arasında huzur bulabileceğiniz dingin bir tatil arayışındaysanız, burası tam size göre. Hindistan cevizi ağaçlarıyla kaplı kendine özel bir ormanı ve şelalesi bulunan Laucala Island, üstün servis kalitesi ve muhteşem spa olanaklarıyla balayı çiftlerine sadece hayallerindeki tropik adada unutulmaz bir tatil geçirtmekle kalmıyor, bünyesinde bulunan dünyanın en gelişmiş minyatür denizaltısı olan DeepFlight Super Falcon Mark II ile muhteşem deniz canlılarını keşfetme fırsatı da sunuyor.


Önerilen yazılar