Bentayga Ailesinin En Yenisi

En popüler SUV modellerinden birinin yenilenmiş versiyonunu duyuran Bentley, 2021’e hızlı bir giriş yapıyor.

2020, İngiliz otomobil üreticisi Bently için hiç de kötü geçmedi. Bunun tam aksine marka, geçtiğimiz yıl satış rekoru kırdığını duyurdu. 2021’de de hız kesmemeye kararlı gibi görünen Bentley, yeni bir modelini henüz yılın ilk haftalarından tanıtarak yeni yıla güzel bir giriş yaptı.

Aslında bu model tamamen yeni bir model değil, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen popüler Bentayga Hybrid modelinin en son teknoloji dokunuşlarla ve daha cesur bir tasarımla yeniden düşünülmüş versiyonu.

Yeni lüks SUV, bir önceki modele göre daha ince hatlara sahip. Önünde ise daha geniş bir ızgara yer alıyor. Kesme kristalden farları ve jantları da diğer yeni dokunuşlar arasında.

Ancak otomobilin iç kısmına baktığımızda daha büyük değişiklikler görebiliyoruz. Kabinin merkezinde 10.9 inç’lik bir dokunmatik ekran bulunuyor. Bu bilgi-eğlence ekranı hem Apple hem de Android’le uyumlu olarak geliyor. Altı adet USB girişi içeren şarj istasyonu da hiçbir elektronik cihazınızın şarjsız kalmamasını sağlıyor. Yeni Bentley Hybrid’in direksiyonu, kapı döşemeleri ve koltuk tasarımları da yenilenmiş. Beş koltuklu SUV’un diz mesafesi de yolcuların konforu düşünülerek daha da artırılmış.

Kaputunun altında ise 3 litrelik turbo şarjlı V6 motor ile bir de elektrikli motor yer alıyor. Hibrid güç aktarım mekanizması 449 beygir gücü üretebilen yeni Bentayga Hybrid, sadece elektrikle 50 km, tek depo benzinle ise 860 km mesafe katedebiliyor. Araç sürücüsüne şehir içi seyahatler için sadece elektrikle çalışan EV Drive, uzun yolculuklar için her iki motoru da kullanan Hybrid ve daha düşük enerji harcayan Hold olmak üzere üç farklı sürüş modu sunacak.


Önerilen yazılar