JAGUAR F-TYPE. PERFORMANS SANATÇISI.

İngiliz lüks otomobil üreticisi Jaguar’ın, hem tasarımı hem de teknik özellikleri ile kendine hayran bırakan süper spor otomobili F-TYPE yenilenen yüzü ile karşımızda.

Jaguar’ın tasarım DNA’sını en saf haliyle somutlaştıran Yeni F-TYPE, 2.0 litrelik motoru, teknolojik iç detayları ve daha keskin hatlara sahip dış tasarımıyla farkını ve şıklığını göstermeyi başarıyor.

Dış tasarımına yapılan dokunuşlarla çok daha agresif bir görünüme kavuşan Jaguar F-TYPE’ın ön yüzünde daha büyük bir ızgara, ince farlar, yeni motor kaputu ve sportif hava girişleri ilk göze çarpan detaylardan. Genel olarak daha kavisli hatlara ve daha yere yakın bir burun dizaynına kavuşan otomobilin far tasarımı da güncellenmiş. Arka bölüme geçtiğimizde ise daha keskin hatlara sahip stop lambalarını, iki yanda bulunan çift egzoz çıkışı ve onlara ev sahipliği yapan büyük difüzörü görüyoruz. İlk olarak Coupe tasarımla satışa sunulacak olan Yeni Jaguar F-TYPE’ın, önümüzdeki aylarda Convertible seçeneği de sınırlı sayıda showroom’da yerini alacak.

Performans sanatını başka bir boyuta çıkarmak için sahne alan Yeni Jaguar F-TYPE’ın içerisine geçtiğimizde ise kokpit tasarımındaki kolay kullanımlı kumanda paneli ve göstergeleri, hem işlevsel hem de ergonomik özellikleri sportif bir stille birleştiğini görüyoruz. İç tasarımda, sürücü odakta kalmaya devam ederken her öğe sadeliği artırmak için yeniden değerlendirilmiş. Daha fazla sürücü odaklı teknolojiler sunan Yeni Jaguar F-TYPE’da, özelleştirilebilen yüksek çözünürlüklü 12,3 inç TFT gösterge paneli yer alıyor. Ayrıca, Apple CarPlay bağlantı imkanı sunan multimedya sistemi, üstün Meridian ses sistemi ile taçlanıyor.

Spor otomobiller düşünülerek tasarlanan Sport ve Performans koltukları, daha hafif magnezyum yapısıyla önceki modele göre 8 kg’nin üzerinde ağırlık tasarrufu sağlıyor. Koltukların ince formu daha az yer kaplarken, yolcuya daha fazla alan yaratıyor. Performans koltuklar ise dinamik sürüş sırasında daha yüksek yan destek sağlarken, daha fazla konfor için soğutma seçeneği de sunuyor. Direksiyonun 3 kollu tasarımı tüm temel fonksiyonları rahatça yerine getirirken, elleri direksiyondan ayırmadan vites değiştirmeyi sağlayan kanatçıklar ile sürücülere kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Yeni Jaguar F-TYPE’ın kaputunun altında 2.0 litrelik 300 beygir güç üreten turboşarjlı dört silindirli motor görev alıyor. Direksiyona monte edilmiş vites kulakçıkları ile de yönetilebilen Quickshift şanzıman ile uyumlu bir birliktelik sergileyen motor, otomobilin 0’dan 100 km/s hıza uluşmasını sadece 5.7 saniyede gerçekleştiriyor. Yeni Jaguar F-TYPE’ın egzoz sesi, yüksekliği ve tonu standart olarak sunulan Değiştirilebilir Aktif Egzoz sistemiyle kontrol edilebiliyor.

Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları ve Jaguar Online Rezervasyon Platformu üzerinden otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan Yeni Jaguar F-TYPE’ı Jaguar Online Rezervasyon Platformu üzerinden inceleyerek, rezerve edebilirsiniz.


Önerilen yazılar