MAKALE

Buzdolabından Ayırmamanız Gereken Besinler

Buzdolabından Ayırmamanız Gereken Besinler

Buzdolabınızı sonuçta atılması muhtemel bir sürü gereksiz ıvır zıvırla doldurmak yerine, raflarınızda sağlığınız için yararlı besinlere yer açmaya ne dersiniz?

Hayat yoğun, bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Gereksiz yiyeceklerle doldurduğumuz buzdolaplarında ise çoğu şey yenmeden atılıyor. Oysa sağlığınız için bazı gıdaların buzdolaplarında her daim bulunmaları şart. İşte dolabınızdan eksik olmaması gereken yiyecek ve içecekler…

Kefir ve Yoğurt

Kefir ve yoğurt; mükemmel birer kalsiyum, protein ve probiyotik kaynağıdır. Her ikisi de bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir. Onları akşam yatmadan önce kuruyemiş birlikte tüketebilirsiniz.

Yoğurt

Yoğurt

Kefir

Kefir

 

Meyve

Muhtemelen birçoğunuzun dolabında meyvelerin eksikliği hissedilmiyordur. Fakat hangi meyveler buzdolabınızda mutlaka bulunmalı biliyor musunuz? Her zaman tüketilmesi gereken meyveler arasında elma, muz ve çilek bulunuyor. Lif, antioksidan ve su açısından zengin bu meyveleri kesinlikle ihmal etmeyin.

Meyveler

Meyveler

 

Yeşil Yapraklılar

Yeşiller arasında brokoli ve ıspanak en güçlüleri. C, K vitaminleri ve demir açısından zengin olan bu yiyecekleri iki günde bir yiyebilirsiniz.

Brokoli ve Ispanak

Brokoli ve Ispanak

 

Domates ve Biber

Sanıyoruz bu ikili, buzdolabının demirbaşları. Renklerinin güzelliğinden de anlaşılacağı üzere antioksidan özelliği taşıyorlar. Her ne kadar organik olanlarına ulaşmak zor olsa da bu iki sebze yi de sağlığınız için dolabınızdan eksik etmeyin.

Domates ve Biber

Domates ve Biber


Önerilen yazılar