MAKALE

Çarpıcı Bir Kırmızı: Big Bang Unico Red Magic...

Çarpıcı Bir Kırmızı: Big Bang Unico Red Magic

Hublot “Birinci ol, eşsiz ol, farklı ol!” mottosu ile kusursuzca bütünleşen dünyanın ilk canlı renkli seramiğinden üretilen Big Bang Unico Red Magic, çekici kırmızı tonuyla baş döndürüyor.

İsviçre’nin önde gelen saat markalarından Hublot, yenilikçi yanını bir kez daha ortaya koydu ArGe ekiplerinin yaptıkları titiz çalışmalar sonucunda önce dünyanın ilk canlı renkli seramiğini elde etti. Ardından saat kasasının her bileşenini bu özel malzemeden üretmek için gereken geliştirmeleri yaptı ve sonunda Big Bang Unico Red Magic ortaya çıktı.

Markanın bu buluşunu mükemmelleştirmesi ve üretime geçirebilmesi tam 4 yıl sürdü. Yapılan yoğun çalışmaların ardından geliştirilen bu seramiğin patenti alındı. Geleneksel seramiğin 1200 HV2 sertlik düzeyine kıyasla 1500HV1 sertlik düzeyine sahip olan bu özel materyal, yoğun bir yapıya ve canlı bir renge sahip olmasının yanı sıra, alışılageldik seramiklere göre çok daha fazla dayanıklı olmasıyla ön plana çıkıyor.

Basınç ve sıcaklık füzyonu, seramiği pigmentlerini yakmadan katılaştırdığı için elde edilen malzemenin çarpıcı rengi ilk renkli seramik olma özelliğine sahipken, güç, tutku ve şöhreti temsil eden dikkat çekici kırmızı rengi ile Hublot’nun koleksiyonları arasındaki yerini alıyor; Hublot’nun saat koleksiyonlarına yepyeni bir ton ve farklı bir bakış açısı getiriyor.

Yalnızca 500 adet satışa sunulan Big Bang Unico Red Magic, 45 mm kasaya ve cilalı finisaja sahip olmasının yanı sıra indeksler, dakika ve saniye sayaçları, Arabik rakamlar ve ibrelerin tümü, kırmızı renk tonuyla uyumlu olarak karşımıza çıkıyor. Unico HUB124 manüfaktür mekanizmasının mekanik aksamı ve açık kadrandan görünen kolonlu çarkın siyah rengi ise çarpıcı bir kontrast oluşturuyor. Hublot’nun ortaya çıkardığı bu yeni tema, çizgili yapılı kırmızı kauçuk kayışla tüm saati kaplıyor.

Markanın Füzyon Sanatı‘nı sürekli ileri taşıdığını kanıtlayan, enerjisiyle malzeme ve alaşım dünyasının yeniliklere her zaman açık olduğunu bir kez daha gösteren bu büyük buluş, Hublot’nun öncülük ve kusursuzluk felsefesi ile kusursuzca bütünleşiyor.


Önerilen yazılar