MAKALE

Cebinizdeki Fotoğraf Stüdyosu

Cebinizdeki Fotoğraf Stüdyosu

Çektiğiniz fotoğrafların akıllı telefonların içinde unutulup gitmesini istemiyorsanız, mobil fotoğraf yazıcıları sizin için hem yaratıcı hem de pratik bir çözüm olacak.

Bir düşünsenize hayatımızdaki fotoğraf çekme kavramı nasıl değişti… Eskiden 36’lık bir filmin tüm karelerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıp ardından fotoğraf stüdyosunun yolunu tutar ve filmin tab edilmesi için en az bir gün beklerdik. Günümüzde, akıllı telefonlarımızla istediğimiz her an fotoğraf çekiyor, gerekirse fotoğraf uygulamalarıyla çeşitli efektler veriyor ve eğer istersek sosyal medyada paylaşıyoruz.

Şimdiyse, bu iki farklı dönemin fotoğraf çekme konseptini birleştiren bir teknolojik cihaz trendi yükselişe geçti, çantanızda hatta cebinizde bile taşıyabileceğiniz kadar küçük boyuttaki fotoğraf yazıcıları. Piyasadaki en iyi, en ilginç ve en yaratıcı modelleri inceledik.

Fujifilm Instax SHARE SP3

İster doğrudan telefonunuzdan isterseniz sosyal medya hesaplarınızdan aldığınız fotoğrafları, Wi-Fi üzerinden Fujifilm instax SHARE SP3’e iletip yalnızca 13 saniyede baskı alabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü, net fotoğraf baskılarınızı almadan önce dilerseniz uygulama üzerinden çeşitli efektler verebilir, çerçeveler ya da konum, tarih ve hava durumu gibi bilgiler içeren etiketler ekleyerek onu eşsiz kılabilirsiniz.

HP SPRocket Plus

HP, SPRocket fotoğraf yazıcısı ailesini kısa süre önce yeniledi. İçlerinden özellikle SPRocket Plus modeli, daha büyük fotoğraf baskısı almaya olanak verse de hala kompakt boyutlarından ve şık tasarımından hiçbir şey kaybetmiyor. Fotoğraflarınızın hikayesini daha da unutulmaz kılmak için özel mobil uygulaması üzerinden artırılmış gerçeklik dahil çeşitli efektler verebiliyorsunuz. Fotoğraflar arkası yapışkanlı özel bir kağıda basıldığından, dilerseniz bu eğlenceli kareleri sticker olarak da kullanabilirsiniz.

KODAK Mini 2

Şu an için en kaliteli fotoğraf baskı teknolojisi olan dye-sub sistemini kullanan en küçük fotoğraf printer’ı KODAK Mini 2, tablet ya da telefonunuza Bluetooth ve temassız kredi kartlarında da kullanılan NFC teknolojisi (Yakın Alan İletişimi) ile bağlanabiliyor. Baskısını kredi kartı boyutunda alacağınız fotoğraflarınıza, mobil uygulama ile şablonlar ve filtreler ekleyebilirsiniz. Bu kaliteli fotoğrafların sudan ve parmak izinden etkilenmediklerini ve uzun süre dayanıklı olduklarını da belirtelim.

Polaroid ZIP Instant

Anlık fotoğraf baskısı alma konusunda 80’lerden beri öncü olan Polaroid’in taşınabilir fotoğraf yazıcısı Polaroid ZIP Instant modeli küçük boyutu ile istediğiniz her an yanınızda olacak. 2×3 inç boyutunda baskı yapan bu fotoğraf yazıcısı, arkası yapışkanlı ZINK kağıtlarını kullanarak işe ekstra eğlence katıyor. Bluetooth ya da NFC ile bağlantı kurup 60 saniyeden daha kısa süre içerisinde fotoğrafınıza kavuşabiliyorsunuz!


Önerilen yazılar