Cenevre’de Yıldızlar Geçidi

Cenevre Otomobil Fuarı bir kez daha muhteşem güzellikteki araçları bir araya getirdi. İşte önümüzdeki yıla damgasını vuracak otomobiller…

Bu yıl 87. kez düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, kuşkusuz dünyanın en önemli buluşmalarından biri. Muhteşem teknolojilere ve tasarımlara sahip süper otomobillerin gövde gösterisi yaptığı, markaların en yeni modellerini tanıtmak için birbiriyle yarıştığı fuardan işte radarımıza takılanlar…

Bentley EXP 12 Speed 6e Concept

Entegre konsiyerj teknolojisi sayesinde, araç içinden rezervasyon yaptırabilmenize imkan tanıyacak bu elektrikli konsept Bentley, kuşkusuz Cenevre’nin en baştan çıkarıcı otomobillerinden biriydi.

Mercedes AMG GT Sedan Concept

Mercedes GT’nin dört kapılı versiyonu olan bu konsept araç, kuşkusuz fuarın en havalı otomobillerinden biriydi. Yaklaşık 800 HP gücündeki ve V-8 elektrik motorla güçlendirilmiş araç şimdilik konsept olsa da gerçek versiyonuyla Porsche Panamera ve Aston Martin Rapide’e rakip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ferrari 812 Superfast

Ferrari’nin 70. yılı için ürettiği, şimdiye kadarki en hızlı otomobili, kuşkusuz fuarın en merakla beklenen araçlarından biri oldu. 800 HP’lik V12 motoruyla markanın en güçlü seri üretim modeli olan 812 Superfast, aynı zamanda markanın elektrikli direksiyona sahip ilk aracı olma özelliğini de taşıyor.

Lamborghini Huracán Perfomante

640 HP gücündeki V-10 motoru sayesinde 0-100 km hızlanmasını sadece 2.9 saniyede tamamlayabilen Lamborghini Huracán, ayrıca alüminyum ve karbon fiber gövde parçaları sayesinde diğer Huracán modellerinden oldukça hafif.

Porsche Panamera Sport Turismo

Aile ve uzun yol konsepti ile duyurulan 2018 model Porsche Panamera Sport Turismo, normal sedanlara göre daha fazla iç ve bagaj hacmi ile dikkat çekiyor. Sport Turismo: Panamera 4, Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid ve Panamera Turbo olmak üzere beş farklı versiyonda satışa sunulacak.

Range Rover Velar

Muhteşem hatlarıyla dikkat çeken yeni Range Rover Velar, Evoque ile Sport arasına konumlandırılıyor. Jaguar F-Pace’in en ciddi rakiplerinden biri olacak yeni SUV, tasarım detaylarını ise daha önceki yıllarda tanıtılan konsept LXR modelinden almış.

Audi Q8 Sport Concept

Audi Q8 Sport Concept, göz alıcı turuncu rengiyle şimdiden BMW X6 ve Mercedes GLE Coupe gibi araçlara rakip olarak gösteriliyor. Sportif coupe görünümlü bu büyük araç kuşkusuz seri üretime geçtiğinde yollarda en çok karşımıza çıkan otomobillerden biri olacak.


Önerilen yazılar