MAKALE

Çin’den Gelen Güzellik Sırları

Çin’den Gelen Güzellik Sırları

Güzellik dünyasında yükselişe geçen en son trendin Çinli kadınların uyguladığı yöntemler olduğunu biliyor muydunuz?

Güzellik ve kozmetik dünyasının ufuklarında büyük değişimler görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda Kore ve Japonya’dan gelen bakım yöntemlerinin ve kozmetik ürünlerinin yükselişine tanık olmuştuk. 2019’da ise rotamızı yine Doğu’ya çeviriyoruz ama bu kez Çinli kadınların güzellik sırlarını uygulamaya başlıyoruz.

FOREO Enstitüsü ve Ar-Ge Laboratuarı’nın yıllık bakım ve güzellik trendleri araştırmasının sonuçlarına göre sadece makyaj ürünleri satışlarında bile yüzde 30’luk bir büyüme kaydeden Çin, günümüzde dünyanın en hızlı büyüyen güzellik pazarı. Bu başarının ardında ise her ürünün odağına teknolojiyi koymaları yatıyor.

Güzellik rutininizi değiştirecek bir başka trend ise ‘mevsimsellik’. Bu ne demek derseniz, kış aylarında ısıtılmış kağıt maskeler, yaz aylarında serinletici yöntemler gibi mevsime, hatta kimi zaman hava durumuna göre değişim gösteren bakımların uygulanması demek.

Güzellik endüstrisi yine teknolojiden faydalanarak evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz yöntemler de sunmaya başladı. Profesyonel bakımlar, cildi derinlemesine temizleyen uygulamalar gibi ev tipi ürünler, güzellik dünyasında büyük değişiklikler yaratmaya başladı.

Elbette sosyal medya da her alanda olduğu gibi güzellikte de tercihlerimizi etkiliyor. Bu da güzellik markalarının ambalaj tasarımlarına artık çok daha fazla özen göstermesine yol açıyor. Satın aldığınız bir ürünü Instagram’da paylaşmadan duramıyorsanız bu trend çok hoşunuza gidecek. Sınırlı sayıda üretilen özel ürünler ve sanatçılarla işbirliği içinde yaratılan ambalajlar bu trendin başrolünde olacak. Bu trendin bir başka ayağı da kişiselleştirilmiş ürünler. İçeriği sizin ihtiyacınıza göre birleştirilmiş, yapay zekası sayesinde sizinle birlikte değişen ürünler gibi…

Artık güzellik ile spor sektörleri birbiriyle daha yakından ilgili hale gelecek. Aktif güzellik diye adlandırılan bu trendde spor yapanlara yönelik ürünlerle sıkça karşılaşacağız. Beslenme de güzellikle iç içe geçen başka bir alan olacak. Yenilebilen kolajenler ve  kızarıklıkları giderici etkisiyle ünlenen güvercin ağacı 2019’un en çok aranan süper gıdaları olarak şimdiden fazlasıyla talep görmeye başladı bile.

Çin’in güzellik endüstrisi tüm bu saydığımız trendleri yakından takip eden ve bu alanlardaki talepleri karşılayacak ürünlere imza atan öncülüğü sayesinde, bu güzellik sırlarına ulaşmak isteyenlerin beklentilerini karşılayacak.


Önerilen yazılar