MAKALE

Audi A3 Artık Çok Daha Sade ve Çekici

Audi A3 Artık Çok Daha Sade ve Çekici

Üç ya da beş kapılı, hangisini seçerseniz seçin ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayan Audi A3 serisi yeni yüzüyle karşınızda…

Volkswagen grubunun diğer otomobillerinden Skoda ve Golf gibi modellerin temeli üzerine inşa edilen ancak kendi sofistike özellikleriyle tanıdığımız A3, ilk olarak 2012 yılında tanıtılmıştı. Tasarım olarak A4 modelini andıran yeni A3 ise detaylarda saklı bazı farklılıklar sunuyor.

a3_3_840x600

İlk bakışta dikkat çeken en büyük yenilik, Xenon Plus olarak sunulan ön farların istenildiği takdirde Matrix LED far seçeneğine yükseltilebiliyor olması. Yeni jant ve gövde rengi seçenekleri de  A3’te sunulmaya başlanacakDaha az düğme ile daha basit tasarıma odaklanan A3, iç mekanında ise çok fazla değişikliğe gitmemiş. Virtual Cockpit denilen dijital gösterge ekranı yeniliklerden biri.

Güvenlik anlamında ise şeritte kalma asistanı, çarpışma önleme sistemi, yaya algılama ve otonom acil fren sistemi gibi teknolojiler yenilikler arasında. Ayrıca birçok kişinin işine yarayacak bir özellik olan trafik sıkışıklığı asistanı da kullanıcılara isteğe bağlı bir opsiyon olarak sunulacak. Audi A3 ailesinin yeni serisinde artık 1.0 ve 2.0 litrelik benzinli motor alternatifi de mevcut. Almanya’da 25 bin Euro’ya yakın bir fiyatla sunulmaya başlayan A3’ün, bu yaz Türkiye’de de satışa sunulması planlanıyor.