MAKALE

Davetlerin Işıldayan Trendleri

Davetlerin Işıldayan Trendleri

Düğünler, mezuniyetler, özel geceler… Yazın gelmesiyle davet sezonu da başladı. Gece elbiselerinde yükselişe geçen trendlere göz atın, davetlerin parlayan yıldızlarından olun.

Özel davetler özel hazırlık gerektiriyor ve bazen tam zevkimize göre bir elbise bulmak o kadar da kolay olmuyor. Oysa sezonun trendlerinin ne olduğunu önceden bilerek alışverişe çıktığımızda hangi modellerle ve hangi renklerle daha fazla karşılaşacağımızı da bildiğimizden, seçim yapma süreci de daha hızlı oluyor. Bu yaz katılacağınız davetler için moda dünyasının podyumlarından ve kırmızı halıdan aldığımız ipuçlarıyla 2019 sezonu için gece elbisesi rehberi hazırladık. Gece davetlerinde son moda tarzınızla göz kamaştırmak için bu trendleri takip edin.

Leopar Deseni

Leopar deseni bu sezon da çok moda. Hem klasik hem de cesur bir desen olan leopar, şifondan dikilmiş, uzun, uçuşan etekli gece elbiselerine çok yakışıyor. Leopar desenli elbisenizi, yüksek topuklu siyah bir stiletto ile tamamlayabilirsiniz.

 

Püsküller

Celine Dion’un Met Gala’da giydiği ışıl ışıl elbisesindekiler gibi uzun püsküller bu sezon yükselişte. Etek ya da kol uçlarında rastladığımız püsküller sade kesimli bir elbiseye hareket katıyor. Özellikle etek kısmında kullanıldığında gizemli bir yırtmaç etkisi de yaratıyor. Püsküllerde metalik ışıltılar özellikle revaçta.

Pastel Tonlar

Pastel tonların naif zarifliği, gece elbiselerinin şatafatıyla hoş bir kontrast yaratıyor. Tül katmanlara ya da büyük detaylara sahip gösterişli gece elbiseleri bu soluk tonlarla daha klasik bir hale bürünüyor. Pembe, mor ve yeşilin açık tonları pastel renklerde en fazla tercih edilenler.

Puantiyeler

Dokunduğu her giysiye nostaljik bir tarz katan puantiyeler bu sezon gece elbiselerinde de revaçta. Eğer retro bir tarz yakalamak isterseniz klasik puantiyeleri tercih edebilirsiniz. Elbette renk tercihi puantiye dendiğinde akla gelen ilk renk ikilisi siyah ve beyaz olmalı.

Kuş Tüyleri

Kuş tüyleri bu sezon gece elbiselerinde rastladığımız en ilginç trend. Maksimalist bir tarza hem doğal hem de cesur bir cazibe katan kuş tüyleri özellikle pastel renk trendiyle birleştiğinde çok havalı görünüyor.

Fileler

Gece davetlerinde biraz daha asi bir tarz yakalamak istiyorsanız fileler tam size göre. Balık ağlarını hatırlatan, 90’lar esintili fileler ya mini eteklerin uçlarından sarkıyor ya da bir elbisenin tümünü kaplayarak ona bambaşka bir hava katıyor.


Önerilen yazılar