Deniz Üstünde Rüzgarla Dans

En iyi dalgaları yakalamak ve seyahatlerine macera katmak isteyenler için dünyanın ve Türkiye’nin en keyifli sörf rotalarını derledik…

Sörf sizin için bir tutkuysa ve Türkiye sahilleri dışında da yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, dünya çapında yeni başlayanlar için küçük dalgalardan, deneyimli sörfçüleri bile ürkütecek dev dalgalara kadar çok sayıda sörf noktası bulunuyor. Siz de denizin üzerinde rüzgarla dans etmenin keyfine varmak istiyorsanız, önerilerimize mutlaka göz atın.

Hawai – Oahu

Hawai’nin kuzey kıyısındaki Oahu, sörf için hayalinizdeki dalgaları bulabileceğiniz ender yerlerden. Pasifik Okyanusu’nun tam ortasında yer alan bu adalar, aynı zamanda rüzgar sörfü dışında şnorkel dalışı, tırmanma, masaj ve yerel yiyecekler gibi başka güzellikler de vadediyor.

Hawai - Oahu

Hawai – Oahu

Tavarua Adası – Fiji

Rüzgarı arkasına almak isteyen sörf tutkunlarının en sık uğradığı duraklardan biri olan ve kalp şekliyle dikkat çeken Tavarua Adası, aynı zamanda Okyanusya’nın da en güzel noktalarından.

Biarritz – Fransa

1950’lerde keşfedilen ve sörfün Avrupa’daki doğum yeri olarak kabul edilen Biarritz, mükemmel iklimi ve Atlantik dalgalarıyla çevrili stratejik konumu nedeniyle sörf için gerçek bir cennet. Hem başlangıç seviyesindekilere hem de profesyonellere hitap eden Biarritz, aynı zamanda tarihi ve gece hayatıyla da Avrupanın popüler noktalarından.

San Onofre – Kaliforniya

Koruma altındaki üç plaj bölgesinde sörfçülere farklı yetenek seviyelerine hitap eden birinci sınıf dalgalar sunan San Onofre, dünya üzerindeki sayılı yerlerden bir diğeri.

San Onofre - Kaliforniya

San Onofre – Kaliforniya

Alaçatı – Çeşme

Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da en iyi sörf noktalarından biri olarak kabul edilen Alaçatı, dalga sörfü için her zaman ideal olan rüzgarı ve denizin uzun mesafeler boyunca derinleşmemesi nedeniyle hem yeni başlayanlar hem de deneyimli sporcular için ideal.

Akyarlar – Bodrum

Alaçatı’nın çok kalabalık olduğunu düşünüyorsanız, Akyarlar’ı tercih edebilirsiniz. Su biraz derin olduğu için yeni başlayanlardan ziyade deneyimli sörfçülere hitap eden Akyarlar, Türkiye’de son yıllarda popüler sörf merkezlerinden.

Akyarlar - Bodrum

Akyarlar – Bodrum

Gökçeada – Çanakkale

Kuzey Ege’nin rüzgarlı havasının zirve yaptığı Gökçeada gerçek bir sörf tutkunuysanız, mutlaka gitmeniz gereken yerlerden bir diğeri. Dalgalı, dalgasız ve sığ parkurlara sahip Gökçeada sahilleri, karadan esen rüzgarıyla sörfçülerin beklentilerini karşılıyor.


Önerilen yazılar