MAKALE

Deniz Yolculuğunda Standartlar Yükseliyor

Deniz Yolculuğunda Standartlar Yükseliyor

Suyun 1,5 metre üzerinde ‘uçan’ Foiler, deniz yolculuklarına hız, tarz ve fark katıyor.

Son zamanlarda gördüğümüz en avant-garde tekne tasarımı Foiler, deniz yolculuklarında yeni bir dönem başlatacak kadar iddialı. Özel hidro-levha sistemiyle suyun 1,5 metre yukarısında seydredebilen Foiler’ın lakabı ise ‘The Flying Yacht’. Yolcularına uçma hissini yaşatan bu özel tasarımlı tekne, lakabını sonuna kadar hak ediyor. Foiler’ın en önemli özelliği ise maksimum hızda yol alırken bile eşsiz bir dinginlik ve konfor sunması. Buna dalgalı bir denizde yapılan seyirler de dahil, çünkü dört adet güçlü levhası Foiler’ın gövdesini dalgalardan uzak tutuyor.

Tamamen karbon fiberden üretilmiş gövdesi, dikkat çekici tasarımın yanı sıra, levhaları kullanmadığınız zaman da size konforlu bir yolculuk sunuyor. Foiler’ın levhalı ‘uçma’ modundan normal moda geçişi, özel patentli sistemi sayesinde yalnızca birkaç saniye sürüyor. Hem lüks bir yatın konforunu hem de bir süper otomobilin performansını aynı anda sunan tekneyi kullanmak da çok az çaba gerektiriyor. Bu da deniz yolculuklarını daha unutulmaz ve dinlendirici kılıyor.

Dizel ve elektrikli olarak kullanılabilen hibrid BMW motorlarıyla 320 beygir gücüne ve saatte 40 knot maksimum hıza sahip olan fütürist tekne Foiler, sekiz yolcuya kadar alabiliyor.


Önerilen yazılar