MAKALE

Denizlerin En Havalı Modelleri İstanbul’da

Denizlerin En Havalı Modelleri İstanbul’da

Dünyanın en büyük ikinci boat show’u kapılarını bir kez daha büyüleyici tekne ve yat modellerini görmek isteyen deniz tutkunları için açıyor.

İstanbul CNR Expo Yeşilköy’de on üçüncü kez tatlı bir heyecan yaşanıyor. Denizcilik sektörünün en önemlilerinden, karada yapılan dünyanın en büyük ikinci tekne ve yat fuarı CNR Avrasya Boat Show, markaların birbirinden göz kamaştırıcı, en son modellerini sergiliyor. Seksen beş bin metrekarelik fuar alanında, tekne, süper yat, mega yat ve yelkenli markasının yepyeni tasarımlarının yanı sıra, amatör denizcilik sektörüne ait aksesuar ve ekipmanlar da bulunuyor.

Eğer gerçek bir tekne tutkunuysanız tek bir günde gezmenizin çok zor olduğu bu fuarda yolunuzu kolaylıkla bulmanız için mutlaka görmeniz gereken tekne ve yat modellerini listeledik.

Jeanneau NC33

NC serisinin güçlü karakterinin izlerini taşyıan Jeanneau NC33, denizde yaşam için tasarlandı. Hem dış hem de iç tasarımı konforlu, keyifli ve lüks deniz yolculukları deneyimlemeniz üzerine özel olarak dizayn edildi. Teknenin dikkat çekici gövdesi Michael Peters’ın imzasını taşıyor. Güvenlik konusunda da iddialı olan tekne modelinde basamak bulunmaması bu özelliğinin altını çiziyor. 10,5 metrelik teknede iki kişilik iki kamara, mutfak ve banyo yer alıyor.

Prestige 520

Zekice düşünülmüş tüm detaylarıyla teknede yaşamı kolay kılan Prestige 520 modeli, özellikle de geniş güneşlenme ve dinlenme alanlarıyla seyahat boyunca alınan keyfi zirveye çıkarıyor. Salonundaki geniş pencereleri sıcak ve ferah bir atmosfer yaratırken kaptan köşkünün büyüklüğü ile rakip tanımıyor. 16,10 metrelik bu teknenin maksimum hızı ise 26 knot.

Prestige 460

Prestige Yachts’ın fuarda sergilediği bir diğer modeli olan Prestige 460, markanın en son yat modellerinde imzası haline gelen tasarım çizgilerini taşıyor. Gövdesindeki kesintisiz penceleri manzaralı yolculukları garantilerken kokpitin L şeklindeki tasarımı, kaptan köşkündeki alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca kokpit çok geniş bir güneşlenme terasına da dönüştürülebiliyor.

Sanlorenzo SL78

Sanlorenzo markasına ait planning filosunun giriş modeli olan SL78, hidro-dinamik bir gövdeye sahip. 26,64 metre uzunluğundaki tekne dört veya beş kamaralı olarak üretilebiliyor. Sanlorenzo SL78, vergiler hariç 4.5 milyon Euro’luk fiyat etiketiyle CNR Avrasya Boat Show’un en pahalı modeli olarak da dikkatleri üzerine topluyor.

Princess 75 Motor Yacht

Zarafet ile kıvrak seyir yeteneğini aynı gövdede buluşturan Princess 75 Motor Yacht, panoramik manzaralar sunan geniş pencereli, ultra modern dekore edilmiş salonu, ana kamara haricindeki üç misafir kamarası ile aile ve arkadaşlarla çıkılan kalabalık deniz yolculuklarında konfor ve ferahlık sunuyor. Yatın uzunluğu 23.97 metre iken maksimum hızı ise 35 knot.

Princess V40

Markanın V sınıfının dinamik dış tasarım ve geniş iç tasarım özelliklerini kusursuzca yansıtan V40, bol gün ışığı alan salon ve kamaraları, kokpitinde bulunan, tik ağacından üretilmiş masası ve tam donanımlı barı ile deniz yolculuklarınızın çok keyifli geçmesini sağlıyor.


Önerilen yazılar