Derinliklerin Cesur Kaşifi

Ulysse Nardin, Monaco Yat Fuarı’nda beğeniye sunulan Diver Chronometer koleksiyonuyla yeni maceralara yelken açıyor.

Monaco Yat Fuarı’na vuran dalga, gerisinde ilhamını denizden alan özgürlüğün markası Ulysse Nardin’in Diver Chronometer koleksiyonuna katılan dört yeni model bıraktı. Hem içi hem de dışıyla yeni, çağdaş ve göz alıcı bir görünüme sahip olan Diver’ın yeni serisinde koyu mavi ve tamamen siyah versiyonları mevcut. Bunlara ilaveten kasa arkasına işlenmiş büyük beyaz köpekbalığıyla Diver Great White ve kadranında Monaco bayrağı görseli barındıran Monaco Limited Edition modelleri de bulunuyor. Saatler, hem dayanıklı hem zarif tasarımlarıyla yelken açacakları heyecan verici bir maceraya adeta geri sayım yaptırıyorlar.

Diver Chronometer, potansiyel olarak ölümcül kabul edilen 300 metreye kadar basınca dayanmak üzere, yüksek saatçilikte bir devrim niteliği taşıyan kubbeli safir camla kaplı ters, içbükey bezel ile tasarlandı. 44 mm’lik kasasında, silisyum teknolojisiyle üretilen ve kasa arkasından görülebilen UN-118 mekanizmasının mekanik mucizesi saklı. Saat indeksleri ve ibrelerindeki Superluminova, saatlerin ve dakikaların sadece gece karanlığında değil çok derinlerde de görülebilmesine olanak veriyor. Kadranda saat 12 konumunda güç rezervi göstergesi, saat 6 konumunda tarih ve küçük saniye göstergesi mevcut ve hepsi tek yönlü döner bezelin altında yer alıyor. Saatler, artık klips yerine yeniden tasarlanan iğneli toka ile titanyum elementli kauçuk kayışa sahip. Kayıştaki Ulysse Nardin simgesi de dikkat çekici bir detay.

Ulysse Nardin elçisi serbest dalışçı Fred Buyle, serbest dalış yaparken bazen hızlı bazen de yavaş akan zamanla kurduğu özel ilişki sebebiyle, saatinin hayati bir aksesuar olduğunu ve zaman algısını gözlemek için daima güvendiği Ulysse Nardin Diver saatlerini kullandığını söylüyor.


Önerilen yazılar