Doğa ve Ahşabın Mükemmel Uyumu

Doğaya dönüş hızla devam ederken, bu durum aynı hızla aksesuarlarımıza da yansıyor. Kaktüsler, çiçekler, yapraklar bir ahşap çantada sizce de nefis durmuyor mu?

Doğadan ilham alan ve malzeme olarak ahşabı kullanan tasarımcı Merve Burma’nın el emeği göz nuru çantaları, son günlerde yurtdışından da birçok kişinin ilgisini çekti. İstanbullu tasarımcı Burma, bu modern görünümlü ama nostaljik detaylarla bezenmiş çantaların her birini meşe ağacından hazırlıyor. Kuş, çiçek, ananas gibi desenleri de eliyle dikiyor. Markanın ismi Grav Grav ise, “gravity is gravity” yani “yerçekimi, yerçekimidir” cümlesinin kısaltılmış hali.

El, kol ve sırt çantası olmak üzere üç farklı çeşit üreten tasarımcı, deri ve ahşabın mükemmel bir birliktelik yarattığını söylüyor. Çantaların üzerindeki desenlerin sanatsal değeri olduğunu da belirtmeliyiz. Üstelik ahşap formun üzerine bu incelikli dikişleri yapmak, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi pek kolay değil. Kısacası eğer el yapımı ve doğal yapım eşyaları seviyorsanız, Merve Burma’nın yaptığı bu çantalara bayılacaksınız.

merveburma_07 merveburma_03 merveburma_04 merveburma_05 merveburma_06 merveburma_08 merveburma_09

Merve Burma

Merve Burma

Merve Burma nın Atölyesi

Merve Burma nın Atölyesi


Önerilen yazılar