Doğadan Kumaşa Yansıyan Renkler

Minicik bir kumaş parçasında bu kadar fazla renk ve detay barındıran nakış tablolar, doğanın güzelliğini yansıtan incelikli sanat eserleri adeta.

İlhamını doğadan alan görsel sanat eserlerini genellikle tablo olarak görmeye alışkınız, ancak Rus sanatçı Vera Shimunia tuval yerine kumaş, boya yerine ise iplik kullanıyor. Doğa manzalarını kumaşa tüm renkleriyle işleyen Shimunia, yağlı boya tabloları aratmayan güzellikte nakış eserler yaratıyor.

Özellikle kullandığı zengin renk skalasıyla ince ince işlediği gökyüzü, çiçekler, kır, dağ ya da deniz manzaraları bir empresyonist ressamın fırçasından tuvale aktardığı renkleri anımsatıyor.

Nakışlarının hepsi küçük, ancak bazılarının boyutu neredeyse sadece bir bozuk para büyüklüğünde. Buna rağmen tablolarının hepsi doğanın canlı renklerinin çarpıcı güzelliğini aynı ölçüde yansıtıyor.

İşte detaylarına baktığınızda bir Van Gogh tablosundaki ustalıklı fırça darbelerine, bir Monet tablosundaki renk yelpazesine benzer bir yetenekle karşı karşıya geleceğiniz nakış manzaralar.


Önerilen yazılar