MAKALE

Dolce & Gabbana’dan Çeşitliliğe Övgü

Dolce & Gabbana’dan Çeşitliliğe Övgü

İtalyan modaevi, yaşın, ırkın, cinsiyetin ve cinsel tercihlerin sınırlarını ortadan kaldıran gökkuşağı gibi bir defileyle Milan’daydı.

Moda dünyası 2019 ilkbahar yaz erkek giyim koleksiyonlarını Paris, Milan, Londra ve New York’ta sergilemeye devam ediyor. Ancak bu göz alıcı defilelerin ve tasarımların arasından farklılığıyla sıyrılıp hafızalara kazanan bir isim oldu: Dolce & Gabbana.

Her ne kadar koleksiyonda tanıtılan tasarımlar erkeklere yönelik olsa da, podyumda kadınlar, çocuklar, çiftler ve hatta büyükanneler yürüdü! Tabii izleyicileri en çok şaşırtan ise 90’ların ikonik İngiliz süper modeli Naomi Campbell ve İtalyan aktris Monica Belluci’nin sürpriz bir şekilde podyuma çıkmaları oldu. Kısacası her zaman çeşitliliğin ve aykırılığın yanında bir duruş sergileyen İtalyan modaevi, bu kez de farklı davranmadı.

Hem sokak modasına göz kırpan rengarenk desenli, spor kombinler hem de altın rengi işlemeli ceketlerin öne çıktığı şık takım elbiselerin bulunduğu defile, tarz açısından da zengin bir çeşitlilik sergiledi. Defilenin özel konuklarından Campbell ince beyaz çizgili siyah smokini, çarpıcı broşları ve şapkasıyla, Belluci ise siyah, maskülen smokini ve ona kontrast yaratan stilettoları ile podyumda yürüdü. 60 yaşın üzerindeki bir grup modelin rengarenk giysileriyle podyuma çıktığı an ise defileye bambaşka bir renk kattı.

Dolce & Gabbana bu koleksiyonu ve özel şovuyla modanın sınır tanımadığını herkese kanıtladı.

 


Önerilen yazılar