MAKALE

Dünyanın İlk Elmas Kaplamalı Otomobili

Dünyanın İlk Elmas Kaplamalı Otomobili

Rolls Royce, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı elmas kaplamalı Ghost Elegance modeliyle, lüks otomobil anlayışının geldiği son noktayı gösteriyor.

Müşterilerinin yaşam tarzı tercihlerine özel önem veren lüks otomobil üreticisi Rolls Royce,  bu yılki Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda paha biçilemez ve yalnızca aracın yaratılışından gelen bir özellikten -zariflik ve özgünlük- esinlenerek yarattığı yeni modeli Ghost Elegance’ı tanıttı. ‘Dünyanın ilk elmas kaplamalı boyasıyla boyanmış Elegance, gerçekten de lüks otomobil anlayışının geldiği son noktayı gösteriyor.

Rolls-Royce’un ısmarlama olarak çalışan Bespoke servisinin elinden çıkan bu muhteşem sedan, gövdesini parlatan gerçek elmas tozlarına sahip. Markanın kişisel zarafet vizyonu doğrultusunda geliştirilen araçta şoför ve yolcu bölgeleri, lüks otomobillerin ilk yıllarını hatırlatacak şekilde belirgin bir şekilde birbirinden ayrılmış. Şoförün kokpiti , kapılar üzerinde mugello red dikiş vurgularıyla siyah deri ve şeritli koltuklara sahip. Parlak halı ve koyun yünü paspaslarda ise siyah rengin hakimiyetini görmek mümkün. Arka kısmı süsleyen lounge koltuğu selby grey yumuşak deri ile konturlanmış ve aynı zamanda mugello red dikişleri ve şeritler ile tamamlanmış. Arka kapıların iç cepleri, sahibinin tercih ettiği malzemeye göre gri, siyah ve kırmızı tartan ile kaplanabilen Rolls Royce Ghost Elegance, ayrıca mugello red, cobalto blue ve mandarin olmak üzere üç renk seçeneğiyle birlikte geliyor. Rolls Royce Ghost Elegance, kesinlikle hayallerini gerçekleştirirken sıradanlıktan uzak olmak isteyenlerin otomobili.


Önerilen yazılar