MAKALE

Efsaneler Aynı Çatı Altında

Efsaneler Aynı Çatı Altında

Kara Şimşek K.I.T.T.’ten Geleceğe Dönüş’ün DeLorean’ına… Ekranların en ünlü otomobilleri bu sergide yan yana park etti!

Beyaz perdenin ve TV ekranlarının en popüler filmlerinde, neredeyse başrol oyuncuları kadar büyük ikonlar haline gelmiş otomobilleri yakından görmek ister misiniz? Los Angeles’ta bulunan Petersen Automotive Museum’un geçtiğimiz hafta kapılarını açtığı “Hollywood Dream Machines: Vehicles of Science Fiction and Fantasy” sergisinde bunu yapabilirsiniz!

Kült filmlerin, fantastik hikayelerin ve fütüristik dünyaların araçlarının bir araya geldiği sergi, bilim kurgunun sınırsız hayal gücünü gerçek hayata taşıyor.

Sergide kimler yok ki? Marty McFly ve Doktor’un zamanda yolculuk yaptığı DeLorean, Jurassic Park ziyaretçilerini dinazorların arasında gezdiren Ford Ranger, 80’lerin ünlü dizisi Kara Şimşek’in konuşkan otomobili K.I.T.T., Black Panther’in hızlı sahnelerinde izlediğimiz elektrik mavisi Lexus ve Batman’in iki farklı Batmobile’i bunlardan sadece birkaçı.

Comic-Con Müzesi ile ortaklaşa düzenlenen sergide 20 farklı yapımdan 40 araç bulunuyor. Sinema ve otomobil tutkunlarına hayallerinin ötesinde buluşmalar yaşatacak Hollywood Dream Machines’de araç tasarımlarına ait çizimler ve filmlerde gördüğünüz tüm detaylara sahip gerçek boyutlu modelleri görebilirsiniz.

Ayrıca Microsoft Hololens sayesinde sanal ve gerçek bir araya geliyor; böylece ziyaretçiler DeLorean veya Halo’dan Warthog ile turlara da katılarak deneyimlerini bir üst seviyeye çıkarıyor.

2020 Mart ayına dek devam edecek sergi, pop kültürün distopik ve ütopik dünyalarını bu sıra dışı otomobiller aracılığıyla gerçeğe taşıyor.


Önerilen yazılar