Elektrikli Bisiklette Yeni Boyut

Şehir içi ulaşıma dahice bir çözüm üreten Smacircle, dünyanın ilk katlanabilen elektrikli bisikleti olmakla kalmıyor, aynı zamanda çantanıza sığacak kadar kompakt boyutuyla da çığır açıyor.

Toplu taşımaya binmek ya da araba kullanmak için çok kısa, ama yürümek için çok uzun mesafeler, şehir hayatının karşımıza çıkarttığı zaman kaybettirici problemlerden biri. Bisikletle ulaşım ise, her ne kadar hem çevreci hem de sağlık açısından faydalı bir yöntem olsa da, bazen tüm bir gün boyu bisikletle baş başa kalmak istemediğimiz zamanlar olabiliyor.

Smacircle işte tam da bu noktada, bu problemlere odaklanan bir çözüm yaratmak amacıyla bir Indiegogo projesi olarak başladı. Gördüğü ilgi o kadar yoğun oldu ki geçtiğimiz haftalarda Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018 fuarında resmen tanıtıldı ve ön sipariş almaya başladı.

Smacircle, birçok açıdan çığır açıcı bir ürün. Öncelikle yalnızca karbon fiberden üretilen gövesinin 7 kilogramlık ağırlığı ve beş basit harekette katlanabilerek bir çantaya bile sığabilen boyutuyla, bisikletle yaşamayı neredeyse bir dizüstü bilgisayar taşımak kadar kolay bir hale getiriyor. Bisikleti güvenle sürmeniz için bir elektrikli fren sistemi, ayarlanabilen gidon ve sele yüksekliği, karanlık gecelerde sürüşler içinse farları bulunuyor.

Saatte maksimum 20 km hız yapabilen Smacircle’ı kullanabilmek için herhangi bir sürücü belgesine ihtiyacınız olmayacak. Elektrikli bisiklette 2,5 saatte dolabilen bir Samsung batarya yer alıyor ve tek şarjla 20 km yol alabiliyor.

Özel mobil uygulamasıyla bisikleti kilitleyebilir, ışıklarını ve hızı ayarlayabilir, ne kadar şarjınızın kaldığını görebilirsiniz. Smacircle’da bulunan özel bölmeye telefonunuzu yerleştirdikten sonra gideceğiniz yere rahat ve güvenli bir biçimde ulaşmanız için telefonunuz hep gözünüzün önünde olacak. Şehir içi ulaşım biçimlerine yepyeni alternatif üreten Smacircle’ın gördüğü ilgiye bakarsak, önümüzdeki dönemlerde farklı firmaların da benzer çözümleriyle karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.
Önerilen yazılar