MAKALE

Estetikte Yepyeni Bir Teknoloji: Strawberry Lift

Estetikte Yepyeni Bir Teknoloji: Strawberry Lift

İkili enerji ile yüz hatlarını daha etkin bir şekilde keskinleştiren Strawberry Lift estetik dünyasına damgasını vuracak.

Estetik cerrahi tüm dünyada giderek artan bir talep görüyor. Bunun nedeni de hem nüfusun yaş ortalamasının giderek yükselmesi hem de gelişen teknolojiyle birlikte yeni uygulamaların ve cihazların ortaya çıkmasıyla herkese hitap eden tekniklerin bulunması.

Bunlardan en yenisi İngiltere’de geliştirilen Strawberry Lift cihazı. Geçtiğimiz hafta Türkiye lansmanı gerçekleştirilen bu teknik, estetik alanındaki önemli bir eksikliği gideriyor. Estetik, Plastik, Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer Strawberry Lift için “Yüz boyun estetiğindeki eksik halkayı Strawberry Lift ile tamamlıyoruz” diyor. Yüz gençleştirmede ve güzelleştirmede çok kritik bir rol oynayan boyun ve çene hattı bölgesinde Jawline dolguları ve 7 nokta şekillendirme uygulanıyordu. Ancak bu özellikle boyun bölgesi daha dolgun olan, yüz hatları daha yuvarlak ve deri altı yağ dokusu fazla hastalar için uygun değildi. İşte artık bu eksiklik Strawberry Lift ile gideriliyor.

Strawberry Lift, iki apayrı teknolojiyi bir araya getiriyor. Cerrahi veya enjeksiyon gerektirmeyen uygulamanın birinci aşamasında 3B sınıf olarak adlandırılan soğuk kırmızı lazer ışığı cilde nüfuz ederek istenmeyen yağ hücrelerine etki edilyor ve bölgeyi inceltiyor.

İkinci aşamada ise non-stop atış yapabilen silentultrasound teknolojisi kullanılıyor. Bu da cilde anında etki ederek onu sıkılaştırıyor ve yeni kollajen üretimini destekliyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan Strawberry Lift’in sonuçları çoğu kez ilk tedaviden sonra görülebiliyor. Her yaşa ve farklı hedeflere uygun olan uygulama dolgun yüzlü genç kişilerde genellikle 1-2 seans, 40 yaşın üzerinde kişilerdeki ise 2-4 seans tam sonuç almak için yeterli oluyor. Bu sonuçlar en az 18 ay boyunca korunuyor.

Bu teknolojide kullanılan lazer enerjisi, soğuk lazer olarak bilinen bir dalga boyu olduğundan Strawberry Lift’i yaz aylarında da güvenle kullanmak mümkün oluyor. Yüzde yüz acısız olan Strawberry Lift uygulamasının ardından hemen normal hayatınıza dönmeniz mümkün oluyor.


Önerilen yazılar