Floransa’da Yıldızlar Geçidi

O gece podyuma hem dünyanın en ünlü modelleri hem de en lüks modaevlerinin baştan çıkaran tasarımları çıktı.

Floransa’nın göz alıcı tarihi yapılarla dolu silüetini kuş bakışı gören bir tepede, Michelangelo’nun devasa David heykelinin reprodüksiyonunun ayağında, modanın bol yıldızlı gecelerinden biri yaşandı. Neredeyse bir futbol sahası kadar büyük podyumda, Irina Shayk’tan Bella ve Gigi Hadid’e, Vittoria Ceretti’den Mariacarla Boscono’ya kadar farklı jenerasyonlardan en gözde modeller yürüdü. Podyumda sergilenen tasarımlar ise moda dünyasının zirvesindeki markaların imzasını taşıyordu. Alexander McQueen, Balenciaga, Balmain, Burberry, Dior, Giorgio Armani, Givenchy, Karl Lagerfeld, Kenzo, Moschino, Prada, Tom Ford, Valentino, Versace, Vivienne Westwood ve Yohji Yamamoto bu markalardan sadece bazıları.

Bu kadar ünlü ismin ve markanın aynı podyumda bir araya gelmesinin ardında yatan o büyük sebep ne diye düşünüyor olabilirsiniz. Böyle büyük bir defilenin ardında yatan sebep merkezi Floransa’da bulunan LuisaviaRoma adlı lüks giyim mağazasının kuruluşunun 90.yılı oldu. Bu görkemli moda olayı aynı zamanda ise Carine Roitfeld’s CR Runway adlı organizasyonun ilk etkinliği oldu.

Defilede, LuisaViaRoma mağazasının sonbahar kış sezonunun en dikkat çekici tasarımlarından ve vintage parçalardan oluşan bir seçki sergilendi. 61’i kadın ve 22’si erkek olmak üzere toplam 102 look, podyumda adeta fırtına estirdi.

Yaklaşık 4 bin misafirin izlediği bu dev defile, Puccini’nin “La Rondine” adlı eserinden bir arya ile başladı. Gigi Hadid şovu vinil pantolon ve smokin benzeri bir yelekten oluşan tasarımla açtı. Defilenin finalini House of Christian Lacroix imzalı üç couture gelinlik tasarımı yaptı.

Şovun bitişinde ise tüm modeller David heykelinin altında bir araya gelerek son zamanlarda moda dünyasında gördüğümüz en unutulmaz karelerinden birini oluşturdu. Ünlü isimler ve markaların bir araya geldiği CR Runway x LuisaViaRoma defilesinin ardından ise Lenny Kravitz sahne aldı ve konuklara hit şarkılarını seslendirdi.

Moda dünyasında doksan yılı deviren bir mağazaya yakışan bu defile fantastik bir doğum günü kutlaması niteliğinde geçti

 


Önerilen yazılar