Fransız Zarafetini Taşıyan E-Bisiklet

Tüm zarifliğiyle sanki 40’ların bir Fransız filminden çıkmış gibi görünse de Coleen, CES 2019’da tanıtılan yepyeni bir elektrikli bisiklet modeli.

Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2019’da teknoloji ve tasarım dünyasının en fütüristik, en yeni ürünleriyle ve hizmetlerle tanışmaya devam ediyoruz. Katlanan ekranlar, akıllı evler, robot asistanlar ve daha birçok geleceğe yönelik gelişmenin yanı sıra, fuarda geçmişi gelecekle birleştiren tasarımlar da var.

Fransız Coleen markası, geleceğe ‘Merhaba’ derken geçmişi de unutmuyor ve CES 2019’da beğeniye sunduğu elektrikli bisiklet modellerinin ilhamını efsaneleşmiş Fransız tasarımcı Jean Prouvé’den alıyor. Prouvé’nin 1941’de Fransız işçiler için tasarladığı bisikletleriyse 1800’lerde, günümüz bisikletlerin atası diyebileceğiniz ‘dandy-horse’ modelleriyle aynı geometriye sahip olacak bir şekilde üretilmişti. Yani geleceğe göz kırpan Coleen e-bisikletlerinin tasarım geçmişi yüzyıllar öncesine uzanıyor desek yanlış olmaz.

Zarif ve çarpıcı vintage dokunuşlarla üretilen Coleen bisikletler, bu yaz satışa çıkacak, ancak tasarımlarının minimalliğiyle şimdiden zamansız bir tasarım ikonu gibi görünüyorlar.

Şehir içi yolculuklarının keyfini yeniden yaratmak için, tasarımı peformansla birleştiren bisikletlerin bataryasının menzili 100 km. Üstelik şarjı 0’dan yüzde 100’e 2,5 saat içinde dolabiliyor. Bisiklet modellerinin üçü de akıllı telefonlarla kumanda edilen anahtarsız bir sistemle çalışıyor. Uygulamanın minimal ekranıysa yalnızca en önemli bilgileri, yani katedilen mesafeyi, batarya seviyesini ve hızı gösteriyor.

Yedi vitesli bisikletlerin bir başka özelliği ise ultra hafif olması. Fransa’da, Fransız tarzı ve kalitesiyle tasarlanan ve üretilen bisikletler, deri sele, karbonfiber gövde gibi malzemelerden oluşuyor. Dayanıklı teknik bileşenleri ise güvenli ve stil sahibi yolculukları garantiliyor.

Coleen’in zarafet ikonu bisikletlerini Fransa sokaklarında gördüğümüzü düşünmek bile bizi şimdiden heyecanlandırıyor.


Önerilen yazılar