Geri Sayım Başladı

Hublot’nun Dünya Kupası’na özel yeni akıllı saati modeli, ilk maça kadar geri sayım modunda olacak.

1980 yılında kurulan Hublot, saat endüstrisinde diğer köklü markalara göre çok daha genç oluşunu avantaja çevirmeyi çok iyi bilen bir marka. Her zaman maceraya hazır olan Hublot, geçmişten gelen geleneklerin sınırlayabileceği bir karaktere bağlı kalmak zorunda değil. Yeni fikirleri, tasarımları ve materyalleri keşfetmekte özgür olan Hublot, bu kez de 20 Kasım’da başlayacak olan Dünya Kupası’nın sponsoru oldu ve Big Bang e FIFA World Cup Qatar 2022 adlı akıllı saatini geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Markanın ayrıntılara gösterdiği özen bu akıllı saatte de kendini belli ediyor. Big Bang e FIFA World Cup Qatar 2022 yeni bir zaman çizelgesi işlevine sahip. Maçlar başlamadan önce geri sayım modunda olan saat, ardından her maça 15 dakika kala takım kadrolarını ve oyuncu profillerini sunacak. Her maç başladığında ise otomatik olarak “maç moduna” girerek maçın önemli anlarını izlemek için bu özel “zaman çizelgesi” işlevini etkinleştirecek.

Kadranın dış kenarındaki bir ölçek, birinci ve ikinci yarıları ve uzatma sürelerini gösteren beş bölüme ayrılmış. Bir gol olduğunda saat, oyuncunun adının yer aldığı bir animasyonu gösterecek ve ölçekte golün gerçekleştiği dakikada bir sembol yer alacak. Aynı şey sarı kart, kırmızı kart veya penaltı olduğunda da gerçekleşecek. Maç normal süreyi aşarsa, saat ekranı otomatik olarak ekstra süre moduna ve ardından maçın penaltılara gitmesi durumunda penaltı moduna geçecek. Maç bittiğinde ise, ne zaman bittiğini ve son skoru gösterecek bir animasyon ekranda belirecek. Saatin sahipleri maç sırasında herhangi bir anda saatin kadranını kaydırarak maç boyunca gerçekleşen tüm bu olayları yeniden izleyebilecek.

Peki ya Dünya Kupası bittikten sonra ne olacak? GPS ve kalp atış hızı monitörü de dahil olmak üzere bir akıllı saatten bekleyebileceğimiz tüm standart işlevlere sahip olan saat, bunları ve daha fazlasını izlemek için önceden yüklenmiş bir uygulama paketi ile birlikte geliyor. Ayrıca Big Bang e FIFA, 44 mm’den büyük olduğundan, daha küçük ekranlı akıllı saatlerin aksine, saatin sahiplerinin ekranı daha iyi görebilmesini de sağlayacak.

Tasarım detaylarına baktığımızda, kasasının mikro kumlanmış ve parlatılmış siyah seramik ve titanyumdan üretildiğini görüyoruz. Kauçuk kayışı, Katar’ın bayrak renklerinden ilham alan siyah ve bordo tonlarında. Ancak hayranlar, katılımcı 32 ülkenin her birinin renklerinde kadran ve kayış tasarımlarını seçebilme özgürlüğüne de sahip olacak.


Önerilen yazılar