MAKALE

Gigi Hadid ile Denim Giyme Sanatı

Gigi Hadid ile Denim Giyme Sanatı

Geçtiğimiz günlerde doğum gününü ‘denim’ temalı bir partiyle kutlayan ünlü model ve arkadaşlarından denim giyme tüyoları almaya ne dersiniz?

Podyumların, partilerin ve sahnelerin en popüler isimleri geçtiğimiz günlerde ünlü model Gigi Hadid’in 24. yaşını kutlamak için New York’ta renkli bir partide bir araya geldi. Renkli dememiz sizi yanıltmasın, partide en öne çıkan rengi mavi oldu çünkü Hadid partinin temasını ‘denim’ olarak seçtiğinden partide adeta ‘mavinin elli tonu’ boy gösterdi.  Hal böyle olunca partiden gelen fotoğraflar da bizim için sezonun denim giyme rehberi oldu desek yanlış olmaz.

Denimi kendilerine has tarzlarda taşıyan ve çeşitli parçalarla kombinleyen eğlence dünyasının ünlü isimlerinden ilham verici ipuçları alarak siz de kendi stilinizde fark yaratabilirsiniz.

Doğum günü sahibi Gigi Hadid basit ama çarpıcı bir kombinle partiye katıldı. Boru paçalı yırtık jean’ini klasik bir jean montla birleştirip beyaz bir crop-top üstle tamamladı. Dr. Martens botlarıyla asi ve rahat bir profil çizdi. 90’lar modasına göz kırpan bu kombin, jean takımlara bürünmenin hem kolay hem de şıklık garantili bir yöntemi.

Kardeşi Bella Hadid ise daha seksi bir tarzı tercih etti. Baştan aşağı denim giyerek monokrom trendini beimseyen Bella Hadid’in jean büstiyeri göz kamaştırdı. Bu kombini modelin yaptığı gibi botlarla değil stilettolarla tamamlarsanız gece davetlerine bile uygun bir hale getirebilirsiniz. Bir diğer iddialı seçenek ise Helena Christensen’in yaptığı gibi jean değil dantel bir büstiyer giymek olacak.

Sezon en ilginç jean trendi ceket ya da gömlek biçiminde mini elbiseler. Bu elbiseleri Olivia Culpo ve Ashley Graham’ın yaptığı gibi diz üstü çizmelerle tamamlayıp iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha koyu renkli denim kumaşlar favorinizse, Victoria’s Secret meleklerinden Martha Hunt’ın tercih ettiği gibi siyaha yakın bir jean pantolon ve beyaz atletle sade ama şık bir kombin yapabilirsiniz.

Partinin en ilginç denim tarzı ise kuşkusuz Hailee Steinfeld’ın tüvit kumaş ile jean birleşiminden oluşan ceket ve etek takımı oldu.

 


Önerilen yazılar