Gilmore Girls Yeniden!

2000’li yılların en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen Gilmore Girls, ‘A Year in the Life’ isimli mini seriyle ekranlara geri döndü.

Lorelai (Lauren Graham) ve Rory (Alexis Bredel) ikilisinin, müthiş anne-kız hikayesini izlediğimiz Gilmore Girls, yepyeni dört bölümle karşımızda. Stars Hollow’da eğlenceli ve samimi bir hayat süren, müthiş bir entelektüel bilgiye sahip aileyle 15 yıl aradan sonra buluşmak, insanı biraz duygulandırmıyor desek yalan olur. Neticede karakterlerin hepsi yaşlanmış olunca ve üstelik 2014’te hayatını kaybeden Edward Hermann (Richard Gilmore) da kadroda olmayınca, duygulanmamak zor.

Dört mevsimin bölümlere ayrılarak sunulduğu bu yeni seri, önce kış mevsimiyle başlıyor. Rory kasabaya geri dönüyor ve gündelik hayat kaldığı yerden devam ediyor. Yazarlık yapan Rory, sürekli farklı şehirlere seyahat ediyor ve yazdığı yazılardan ötürü övgüler alıyor. Lorelai ise birlikte yaşadığı sevgilisi Luke ile tatlı bir hayat sürerken, annesinin aklını çelmesiyle evliliği düşünmeye başlıyor. İnzivaya çekilmek istiyor ama onu da başaramadan, yolda şans eseri doğayla baş başa kalıp kendi inzivasını yaratıyor. İyileşip dönüyor ve evleniyorlar.

Yeni seride en çok dikkat çeken ise Emily Gilmore’un hayatını tamamen değiştirmesi ve gerçek mutluluğu bulması. İyi bir finalle sonlanan dizi, özleyenlerini kesinlikle tatmin ediyor. 15 yıllık aradan sonra birçok şeyin değiştiğini ve aynı anda başka birçok şeyin de hiç değişmediğini görüyorsunuz.

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls

Gilmore Girls


Önerilen yazılar