Güç Louis Vuitton’da Uyanıyor

Star Wars’la Louis Vuitton çantaları nasıl bir araya gelebilir? Bu merak uyandıran karışım yetenekli bir heykeltıraşın elinden çıkıyor.

İster sıkı bir Star Wars fanı olun ister Louis Vuitton çantaların hayranı, bu heykeller aklınızı başınızdan alacak. Eserlerini atık maddelerden yaratmayı tercih ettiği için bir upcycling sanatçısı da diyebileceğimiz Gabriel Dishaw, bu kez eserleri için ilhamını Star Wars evreninden alıyor.

Yeni filmin vizyona girmesiyle yeniden çok konuşulmaya başlayan kült serinin efsane karakterleri Darth Vader, Kylo Ren ve C3PO’yu vintage Louis Vuitton çantaları, bilgisayar çipleri, klavye tuşları, teller gibi atık malzemelerle yeniden tasarlayan Dishaw, ortaya steampunk soslu muhteşem eserler çıkarmış.

“Sürekli eski materyalleri kullanmanın yeni metodlarını arıyor ve onları bana ilginç gelen formlarla sergilemeyi amaçlıyorum,” diyen Dishaw, yalnızca Louis Vuitton çantaları parçalamıyor, eski ayakkabılar gibi farklı malzemeleri geri dönüştürerek yaptığı birçok farklı eseri de var.

Louis Vuitton çantaların üzerinde sanat eserleri görmeyi zaten çok seviyoruz, bu lüks aksesuarların bambaşka bir forma sokularak nefes kesen sanat eserlerine dönüşmesini de çok sevdik!


Önerilen yazılar