Gucci İyi Seyirler Diler

Hollywood müzikallerinin altın çağını hatırlatan rengarenk reklam kampanyasıyla Gucci bir kez daha fark yaratmayı başardı.

Gucci’nin reklam kampanyaları her sezon en çok konuşulanlar arasına girmeyi başarıyor. Cruise 2019 koleksiyonu için hazırladığı Nuh’un Gemisi temalı fantastik kampanyanın ardından bu kez yüzünü Hollywood’un ihtişamlı çağı 40’lar ve 50’lere çeviriyor ve İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonunu nostaljik bir enerjiyle dolu rengarenk bir filmle tanıtıyor.

İlkbaharı, şöhret kültürünü ve Hollywood müzikallerinin altın çağını kutlayan bu reklam filmi, Gentlemen Prefer Blondes, Singin’ in the Rain ve There’s No Business Like Show Business gibi kült filmlerden birebir ilham alıyor.

Bu klasik filmlerin hem görsel dokusunu bozmayan hem de bu filmlerde rol alan yetenekli sanatçıların ünlendirdiği şarkılar ve dans figürlerini içeren yapım, adeta kısa bir müzikal film tadında ilerliyor. İhtişamın ve çekiciliğin doruğunda olan kadın figürleri ile büyük sahneler ve merdivenli setler ünlü müzikallerinin zarafetini ve neşesini yansıtıyor.

Koleksiyonun fotoğrafları da yine Hollywood nostaljisini yaşatacak biçimde bir görsel dokunuşla çekildi. Gucci, o döneme ait fotoğrafların havalı ve zarif çekiciliğini o kadar başarılı bir biçimde uygulamış ki, kampanya fotoğraflarını görenler onları gerçekten 40’larda çekilmiş sanabilir.

Glen Luchford’un imzasını taşıyan reklam filminde SS 2019 koleksiyonundan pırıltılı taşlarla donatılmış elbiseleri ve ışıldayan takımları görüyoruz. Aynı zamanda filmde yer alan kamera arkası sahneleri de bu müzikallerin olduğu kadar Gucci’nin koleksiyonlarının ardında da ne kadar büyük bir ekibin yer aldığını görmemizi sağlıyor


Önerilen yazılar