Gucci’de Tasarımcı Olmaya Ne Dersiniz?

Dünya moda devlerinden Gucci, yeni hizmeti DIY ile kendini göstermek isteyen yaratıcı kişilere bir fırsat sunuyor.

Gucci, DIY (Do It Yourself) hizmetinin ikinci aşamasını modaseverlerle paylaştı. Bu yılın başında Milano Erkek Moda Haftası’nda başlayan program, markanın ikonik çantası Dionysus ile gerçekleşmişti. Bu DIY hizmeti, milyonların da ilgiyle takip ettiği popüler bir gelişme olarak yorumlandı.

Bu ikinci aşamada ise Gucci erkek tarzına yoğunlaşıyor ve terzi, nakış ve yama gibi detayları da hizmetin içine katarak, çok daha fazla kişiselleştirilmiş ürünler tasarlanmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Ayrıca çantanın yanı sıra giyim, ayakkabı ve ceketlerin de dahil olduğu geniş bir ürün yelpazesi kullanıcıları bekliyor. Bu program şimdilik Gucci’nin Beverly Hills ve Manhattan’da bulunan en önemli iki mağazasında hayata geçiyor. Programın yaratıcı yönetmenliğini ise Alessandro Michele üstleniyor.

2017 başında DIY hizmeti kapsamında spor ayakkabılar 695 dolara, takımlar 4 bin ila 8 bin dolara ve kişiselleştirilmiş erkek ayakkabıları 30 bin dolara satılacak. Gucci bu programla hem insanlara bir şans sunmayı hem de terzilik konusunda kendini yenilemeyi umuyor. Kim bilir belki de Gucci, başarılı bir tasarıma imza atan kişiyle çalışmak isteyebilir!

guccitasarim_02 guccitasarim_03


Önerilen yazılar