Güneş Yorgunu Cildinizi Yenileyin

Yaz tatilinin ardından nemini ve esnekliğini kaybeden cildinizi ışıl ışıl görünümüne yeniden kavuşturacak iki yeni uygulamayla tanışın.

Güneş ışınlarının cilde verdiği zararları bilmeyen yok. Güneşin yaydığı zararlı ışınlar cildi yıpratıyor. Genetik faktörler ve zamanın etkileri de bir araya gelince yaşlılık süreci hızlanıyor. Neyse ki gelişen teknoloji, artık hem zamana hem de bu faktörlere meydan okuyabiliyor. Günümüzde, güneşin cildimizdeki negatif etkileriyle ve kırışıklıklarla savaşmak için kremlerin yanı sıra başka bir çok yöntem daha var. Yazın uygulanabilecek cilt yenileme teknolojileriyle, tatil sonrası cilt güzelliğinizi garantileyebilirsiniz.

Yeterli neme sahip olmayan ciltlerde kırışıklıklar ve çizgiler daha çok belirginleşiyor, bu nedenle genç ve güzel bir cilt için nemlendirme şart. Cilt kuruması, mevsim değişiklikleri, soğuklar ve güneş başta olmak üzere birçok faktör nedeniyle ortaya çıkıyor. Birçok kadın cildini nemlendirmek için kremlere başvuruyor fakat artık tek uygulamayla etkisi dokuz aya kadar süren ve 2018 yılına damgasını vuran bir uygulama var: Volite.

Bu yeni uygulamanın en önemli özelliği hidrasyon için ayrı, elastikiyet için ayrı, pürüzsüzlük için ayrı uygulamalara gerek kalmadan cilt kalitesini arttırması ve cilde derinlemesine nemlilik kazandırması.

Volite ile hyaluronik asidin cilt altına uygulaması, cildin pürüzsüzlüğünü iyileştiriyor, ince çizgileri yok ediyor, akne lekelerinin ve kırmızı lekelerin görünümünü azaltıyor, cildi nemlendiriyor ve ona elastikiyet kazandırıyor. Günün sonunda ise size sadece kendinize güvenmek, derinden ışıldamak kalıyor.

Tatil sonrası cildi toparlayacak bir başka uygulama ise Ulthera. Sarkmış, elastikiyetini kaybetmiş, yorgun görünen bir yüz, eskiden sadece cerrahi müdahale ile toparlanırken şimdilerde bunu cerrahi olmayan teknolojilerle de yapabiliyoruz. Bunlardan biri de zamanın, yaşın ve yerçekiminin yüzümüzde yarattığı hasarı onaran Ultherapy.

Ultherapy ultrason teknolojisini, yani, anne karnındaki bebeği görüntüleyen teknolojiyi kullanıyor. Ulthera aynı teknolojiden, gevşek deriyi toparlamak, sıkılaştırmak için faydalanıyor. Derinin 3 – 4,5 mm’lik derinliğine kadar inen ses dalgası ile, kolajen ve elastin lifleri uyarılıyor ve cilt yeniden yapılanıyor. İşlem sırasında derinin alt tabakalarında ses dalgası ile enerji noktaları yaratılıyor. Bu sayede, cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kolajen üretimine ve sıkılaşmaya başlıyor. Tüm yüz için yapılan uygulama 30-45 dakikada tamamlanıyor. İşlemin hemen ardından hasta günlük aktivitelerine geri dönebiliyor. Ulthera’nın uygulama alanlarında kaş kaldırma, yüz, boyun ve dekolte bölgesi de bulunuyor.

Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cildin, bir ay içinde gözle görünür bir şekilde sıkılaşmaya başladığını ama tam sonucun üç ay sonunda ortaya çıktığını unutmayın. Tek bir seansın etkisiyse en az 2 ila 5 yıl arasında devam ediyor.

Yazar: Dr. Alpaslan Topçu


Önerilen yazılar