Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Nick Cave and the Bad Seeds

10 Temmuz – KüçükÇiftlik Park, İstanbul

45 yıllık destansı bir müzik geçmişi, yıldızı hiç sönmeyen bir kariyer, akıllara ve ruhlara kazınan onlarca şarkısıyla müziğin karanlık prensi Nick Cave ve grubu The Bad Seeds 25. İstanbul Caz Festivali’nin en unutulmaz konserlerinden birini vermek üzere KüçükÇiftlik Park’ta hayranlarıyla buluşacak.

Shakira

11 Temmuz – Vodafone Park, İstanbul

Shakira dev bir prodüksiyon ve muhteşem sahne şovuyla “El Dorado Dünya Turnesi” kapsamında Vodafone Park’ta. 11 yıl sonra yeniden İstanbul’da sahne alacak 12 Grammy ödülü sahibi, uluslararası superstar Shakira büyüleyici sahne performansı ile bu geceyi unutulmaz kılacak.

Sıla

12 Temmuz – Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, İstanbul

Şarkılarına yazdığı sözlerle iz bırakan Sıla, güçlü yorumu ve sesiyle Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde dinleyicileri ile buluşuyor. Yaz akşamlarının en keyifli konser mekanlarından biri olan Harbiye Açık Hava’daki bu müzik ziyafetini kaçırmayın.

Sexteto Maestros Arjantin Tango Konseri & Tango Gösterileri

13 Temmuz – İsmet İnönü Sanat Merkezi, Ankara

Çok değerli altı sanatçıdan oluşan Sexteto Maestros Orkestrası’nın eşsiz performansları ile Buenos Aires’e doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Arjantin Tango müziğinin birbirinden duygulu eserlerinin büyüsü İsmet İnönü Sanat Merkezi‘nde olacak. Aynı gece, ülkemizin yetiştirmiş olduğu değerli Arjantin Tango eğitmenlerinin ve dansçıların muhteşem tango gösterilerini de izleyeceksiniz.

Funda Arar | Yoluma Düşen Şarkılar

14 Temmuz – Bodrum Antik Tiyatro

Pop müziğin güçlü kadın vokallerinden Funda Arar, Bodrum Antik Tiyatro konserleri serisi kapsamında Bodrumlu müzikseverlerle buluşacak. Bodrum’un eşsiz manzarasına karşı kaliteli müzik dinleme ayrıcalığı konseri unutulmaz kılacak.

FESTİVAL

Greenify 2018

16 Temmuz – KüçükÇiftlik Park, İstanbul

Greenify, KüçükÇiftlik Bahçe’nin yemyeşil doğasında, dopdolu içeriğiyle ikinci kez düzenleniyor. Sons Of Anarchy dizisinin soundtrackleri ile tanıdığımız The White Buffalo, Greenify2018 kapsamında ilk kez İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Festivalde ayrıca Pilli Bebek, Can Gox ve DJ Nikki Wild da sahne alacak.

SAHNE SANATLARI

Mesut Süre – Siz Hepiniz Ben Tek

13 Temmuz – Bahane Kültür, İstanbul

On yıldan fazladır radyolardan aşina olduğumuz ses Mesut Süre, komedi sahnelerinde de “Siz Hepiniz Ben Tek” adlı tek kişilik gösterisiyle Bahane Kültür Sahnesi’nde boy gösteriyor. Kahkahalar ve sürprizlerle dolu bir geceye hazır olun!

Şevval Sam “Müzeyyen”

16 Temmuz – Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, İstanbul

Türk müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkıları Şevval Sam’ın yorumuyla Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde. Yönetmenliğini Engin Alkan’ın yaptığı tek kişilik müzikal gösteride sanat hayatına pek çok unutulmaz eser sığdıran bu değerli sanatçının hayatından önemli kesitler müzikle harmanlanıyor. Sahnede Şevval Sam’a daha önce Senar ile birlikte çalışmış olan birbirinden kıymetli müzisyenler de eşlik ediyor.

SERGİLER

Mad World

25 Ağustos ’a kadar – Bozlu Art Project, İstanbul

Erasmus’un klasik yapıtı Deliliğe Övgü, deliliğin bir toplum için ne kadar gerekli bir unsur olduğunu ortaya koyar. İnsanoğlunun bin yıllar içinde ortaya koyduğu, geçmişin ütopyası günümüz medeniyeti, akıl üzerine inşa edilmesine karşın bugün birçok noktadan çatırdamaya başladı. Görmezden gelinen, hoş görülen, ciddiye alınmayacak delice davranışlar artık yeni çağımız için geçerli değil, çünkü toplumun deliliğinden bahsediyoruz. Bozlu Art Project Nişantaşı galerisinde Oğuz Erten’in küratörlüğünde gerçekleştirilecek olan “Mad World” sergisi de günü ve geleceği düşünmeye odaklanan yapıtlara yer veriyor.

SİNEMA

Mary Shelley

Dünyaya kült roman Frankenstein’ı armağan eden Mary Shelley‘nin hayat hikayesini ve bu korku romanının yazım sürecini anlatan film 18. yüzyıl Londra’sında geçiyor. Kadınların geri planda tutulduğu bir çağın ortasındaki edebiyat dehası Mary, duygularını, acılarını ve içsel şeytanlarını, tarihe geçecek bir romana dönüştürecektir. Başrolünü Elle Fanning’in üstlendiği filmde ayrıca Douglas Booth, Maisie Williams ve Stephen Dillane gibi isimler yer alıyor.


Önerilen yazılar