Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Cem Karaca Ustaya Saygı Konseri

12 Eylül – Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Anadolu Rock müziğinin kurucularından, besteci, söz yazarı ve oyuncu Cem Karaca anısına düzenlenecek bu konserde Aydilge, Bahadır Tatlıöz, Can Bonomo, Hakan Aysev, İlkim Karaca, Işın Karaca, Kolpa, Mustafa Ceceli, Özgün, Retrobüs, Serkan Çağrı ve Yonca Lodi sahne alarak Karaca’nın unutulmaz şarkılarını seslendirecek. Cemal Reşit Rey’de gerçekleşecek ve bir belgesel niteliği taşıyacak konser, özellikle Anadolu Rock hayranlarını çok mutlu edecek.

Fatih Erkoç

12 Eylül – İzmir Enternasyonal Fuarı

Türkiye’nin en özel seslerinden ve önde gelen caz sanatçılarından Fatih Erkoç, popüler caz parçalardan oluşan repertuarıyla İzmir Enternasyonal Fuarı Mogambo Caz Geceleri’da sahne alacak. Sanatçıdan önce ise sahnede Grup Gündoğarken olacak. Yılların sahne deneyimlerini canlı izleme fırsatını kaçırmayın.

Il Divo Timeless Tour

14 Eylül – Volkswagen Arena

Klasik eserlere özgün yorumlar getiren Il Divo, yeni albümleri Timeless’ın dünya turnesi kapsamında Volkswagen Arena’da. Grup, pop başta olmak üzere farklı müzik türlerinden parçaları opera düzenlemeleriyle seslendirerek büyük bir fenomene dönüştü. Dört muhteşem sesten birçok tanıdık şarkıyı dinleyecek, bu müzik ziyafetine doyamayacaksınız.

Goran Bregovic Konseri

15 Eylül – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Uluslararası Klarnet Festivali’nin konuğu olarak bir kez daha İstanbul’u ziyaret edecek olan Goran Bregovic, yine her şarkısıyla seyircileri coşturacak. Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu sahnesi Balkanlardan esen tanıdık melodilerle dolup taşacak.

Ümit Besen & Pamela

15 Eylül – Jolly Joker Ankara

Biri popun diğeri arabeskin ustalarından olan bu sıra dışı ikili birlikte verdikleri konserlerde bütün izleyicilerini çok eğlendiriyor. Ümit Besen ve Pamela’yı hala aynı sahnede izlemediyseniz yolunuzu Jolly Joker Ankara’ya düşürebilirsiniz.

Hey Douglas

15 Eylül – IF Performance Hall, Ankara

Son dönemin en eğlenceli dans partilerinin arkasındaki isim Hey Douglas 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını yeniden düzenliyor. Böylece bir yandan dans ederken bir yandan da hem nostaljik bir yolculuk yapmış oluyor hem de modern ritimlerin keyfini çıkarıyorsunuz.

FESTİVAL

Chill-Out Festival Istanbul 2018

15 -16 Eylül – Bahçeköy Garden Fiesta

Festival sezonunun kapanışı, yeni mekanı Garden Fiesta’da heyecan verici yeni bir kurguyla gerçekleşecek Chill-Out Festival Istanbul 2018’le yapılıyor. Bodrum ve Çeşme’nin ardından bu kez İstanbulluları kaliteli müzikle buluşturacak festival, eşsiz bir atmosfer ve lezzetli yeme içme alternatifleri de sunacak.

SAHNE SANATLARI

Romeo ve Juliet Balesi

11 Eylül – İzmir Enternasyonal Fuarı Açıkhava Tiyatrosu

İzmir Enternasyonal Fuarı muhteşem bir bale gösterisine sahne oluyor. Moskova Eyalet Balesi’nin üstün yetenekli bale sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek Romeo ve Juliet bale gösterisi izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Anadolu Ateşi

13 Eylül – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Bu yıl beş bininci gösterisini sahneye taşıyan Anadolu Ateşi, Denizbank Açıkhava Konserleri kapsamında sahnede olacak. Kuruluşunun 19. yılında İstanbul Harbiye Açıkhava Sahnesi’ne özel bir gösteri sunacak olan dev dans ekibi, ilk perdede İstanbul’un hayatını, kültür-sanat tarihini ve Doğu Batı sentezini sahneleyecek, ikinci perdede ise en beğenilen koreografilerini dört kuşak dansçılarıyla birlikte sunacak.

SERGİLER

“Işık Ustası” Horst P. Horst

24 Kasım’a kadar – Leica Gallery İstanbul

Moda ve portre fotoğrafçılığında “Işık Ustası” olarak bilinen Horst P. Horst’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisine Leica Gallery İstanbul ev sahipliği yapıyor. Sergide Horst’un Yves Saint Laurent, Cy Twombly, Paloma Picasso, Marella Agnelli, Emilio Pucci, Elsa Peretti ve Diane von Furstenberg portreleri sergileniyor. Gerçeküstü, etkileyici ve zamansız bu kareleri 24 Kasım’a kadar görebilirsiniz.

SİNEMA

Mile 22

Devlet tarafından yok sayılan bir adam olan James Silva’nın başında olduğu ekip, CIA’in en değerli, en müdahale edilemez ve en gizli ekibidir. Altı şehire yayılan bir zararı önlemek için bir bilgi kaynağı ortaya çıktığında Silva’nın ekibi görevi üzerine alır, ancak bu bilgilere ulaşmak isteyen tek taraf onlar değildir. Aksiyon filmlerinden hoşlanıyorsanız Mark Wahlberg’in baş rolünü üstelendiği Mile 22’yu da seveceksiniz.


Önerilen yazılar