Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Bir Haziran Gecesi Rüyası

12 Haziran – Volkswagen Arena

Bir Haziran Gecesi Rüyası, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Fahir Atakoğlu ve Tuluğ Tırpan gibi yıldız isimleri Cem Davran ve Ezgi Mola’nın sunuculuk yapacağı anlamlı bir konserde Volkswagen Arena’da bir araya getiriyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, bu geceden elde edilecek gelirle 4500 çocuğun eğitimine destek sağlayacak. Bu unutulmaz geceyi kaçırmayın ve yarınlara daha umutlu bakabilmeleri için çocukların eğitimine siz de bir katkıda bulunun.

ajda pekkan

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası & Alexander Markov

12 Haziran – Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi’nin eşsiz atmosferinde Nikos Haliassas şefliğindeki orkestra ve keman virtüözü Aleksander Markov ile gerçek bir klasik müzik ziyafeti yaşayabilirsiniz. Çaykovski keman konçertosu ve 5. senfoni konserde seslendirilecek eserler arasında.

Alexander Markov

Ümit Besen & Suzan Kardeş

14 Haziran – Gala Aya Yorgi, Çeşme

Sahnelerin iki renkli sanatçısı, Ümit Besen ve Suzan Kardeş, Çeşme’nin yepyeni etkinlik mekanı Gala Aya Yorgi’de sevenleriyle buluşuyor. Ege’nin kıyısında, keyifli bir mekanda keyifli bir konser olacak.

suzan kardes

Lüksemburg Filarmoni Orkestrası & Yuja Wang

14 Haziran – Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir / 15 Haziran – Lütfi Kırdar, İstanbul

85 yıllık geçmişi ile Lüxemburg Filarmoni Orkestrası, başarılı şef Gustava Gimeno ve günümüzün en parlak yıldızlarından piyanist Yuja Wang, önce 33. Uluslararası İzmir Festivali’ne, ardından 47. İstanbul Müzik Festivali’ne konuk oluyor. Konserlerde Çaykovski, Gershwin, Şostakoviç ve Stravinsk’nin eserlerinden oluşan güçlü bir repertuar sunulacak.

Yuja Wang

LP

15 Haziran – UNIQ Açıkhava / 17 Haziran – İzmir Arena / 18 Haziran – ODTÜ Vişnelik

“Lost On You” şarkısıyla geçtiğimiz yıldan beri her yerde dinlediğimiz İtalyan asıllı Amerikalı sanatçı Laura Pergolizzi, nam-ı diğer LP İstanbul, İzmir ve Ankara’ya geliyor. Karizmayı büyüleyici bir ses ile harmanlayan şarkıcı, söz yazarı LP birçok isim için hit şarkılar yazdı, ardından 2014 yılında ilk büyük çıkışını “Forever For Now” adlı albümü ile yaptı. Hit şarkılarla dopdolu, unutulmaz bir konsere hazır olun.

lp

FESTİVAL

47. İstanbul Müzik Festivali

11 – 30 Haziran arası

47. İstanbul Müzik Festivali, müziğe ve şehre farklı bakışlar sunacak. Barok müziğin devlerinden 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerine, cazdan Osmanlı klasik müziğine… Müziğin bütün güzelliklerini sunarak size bin bir türlü duygu yaşatacak 22 konser, Aya İrini Müzesi, Kapalıçarşı, Rahmi M. Koç Müzesi ve Süreyya Operası gibi İstanbul’un en özel mekanlarında gerçekleşecek. “Sansasyonel” piyanist Yuja Wang, “korkusuz” viyolonselci Daniel Müller-Schott, “dünyanın yaşayan en büyük müzisyenlerinden” Yuri Bashmet, “büyük Rus piyanistlerin gerçek varisi” Boris Berezovsky gibi isimler ve seçkin uluslararası topluluklar festivalin bu yılki konukları arasında.

muzik festivali

Chill-Out Festival Istanbul 2019 presented by %100 Music

15-16 Haziran – Garden Fiesta

Türkiye’nin önde gelen festivallerinden Chill-Out Festival, yazın gelişini Garden Fiesta’da kutlayacak. Ayrıcalıklı atmosferi, birçok yerli ve yabancı isimden oluşan kaliteli seçkisi ile harika bir hafta sonu geçirmeye hazır olun!

chill out

Big Boyz Festival

15-16 Haziran – İstanbul Kemer Country

Türkiye’nin ilk ve tek hobi – aktivite festivali Big Boyz Festival macera severlerin kalbini hızlandıracak. Aksiyon ve eğlencenin zirve yapacağı festivalin “büyüklere oyuncaklar” konseptinde hava, kara ve denizde kullanılan en heyecan verici araçları deneyimleme fırsatı bulacak, dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ve rock müziğin sevilen gruplarından Yüksek Sadakat’in performanslarını dinleyebileceksiniz.

big boyz festival

SERGİLER

bang. Prix 2019

29 Haziran’a kadar – Studio-X Istanbul

Dijital sanatlar alanında üretim yapan gençlerin buluştuğu program bang. Prix, jüri tarafından seçilen genç sanatçıların yaratıcı üretimlerini Studio-X Istanbul’da sergileyecek. Programın düzenlediği üçüncü sergi olan bang. Prix 2019’da biyo sanat, veri sanatı, yeni medya ve kinetik sanat kategorilerinden farklı eserleri yakından görebilirsiniz.

bangPrix2018

SİNEMA

Rocketman

Müzik sektörünün en önemli isimlerinden olan ve ölümsüz parçalara imza atan Elton John’un süperstarlık basamaklarını tırmanmasını izleyeceğiniz Rocketman filmi bol müzikle süslü, rengarenk bir gösteri niteliğinde.


Önerilen yazılar