Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

İngiliz Oda Orkestrası, Güher & Süher Pekinel

12 Haziran – İstanbul Lütfi Kırdar

Birliktelikleri için teknik açıdan mükemmel yorumları yapılan piyano ikilisi Güher ve Süher Pekinel, 46. İstanbul Müzik Festivali’ne kapanışını ödüllü Amerikalı şef Gerard Schwarz ve İngiliz Oda Orkestrası ile birlikte yapacak. Dünyanın en çok kayıt yapmış oda orkestrası unvanını elinde tutan İngiliz Oda Orkestrası ile hem turne hem de albümlere uzanan pek çok başarılı işbirliği gerçekleştirmiş olan Pekinel ikilisi, 46. İstanbul Müzik Festivali’nde bu ünlü orkestrayla bir kez daha bir araya gelecek.

Şenova Ülker Quartet

12 Haziran – The Badau İstanbul

Şenova Ülker İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın Trompet Grup Şefi olarak görev yapmasının yanı sıra, profesyonel olarak caz müziği çalışmaları da yapıyor. Şenova Ülker ve grup arkadaşları Uraz Kıvaner, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, İstanbul’un yeni caz lokali The Badau‘da sahne alacak. 

Jehan Barbur

14 Haziran – Off Gümüşlük

Türkiye’nin en başarılı caz vokallerinden Jehan Barbur, büyülü sesiyle Off Gümüşlük‘te müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Gümüşlük’ün büyüleyici ortamında harika bir müzik ziyafeti için bu konseri kaçırmayın.

Dogus Çabakçor Live Performance

15 Haziran – Calista Luxury Resort, Antalya

İstanbullu DJ ve yapımcı Doğus Çabakçor her zamanki eğlenceli setlerinden biriyle, Antalya’da Calista Luxury Resort‘ta performans sergileyecek. Bayramda yolunuz Antalya’ya düşerse müzik ve dansla dolu bu partiyi kaçırmayın. 

Nükhet Duru

16 Haziran – Off Gümüşlük

Türk pop müziğinin eskimeyen seslerinden Nühket Duru, Bodrumlu müzikseverlere Off Gümüşlük sahnesinden seslenecek. Sanatçı soyadı gibi duru sesiyle izleyicilere nostaljik bir gece yaşatacak. Bayramı Bodrum’da geçirecekseniz, kaliteli müziklerle dolu, harika bir yaz akşamı için adresiniz Off Gümüşlük olsun. 

FESTİVAL

Cappadox

14-19 Haziran

Türkiye’de düzenlenen en ilginç festivallerden Cappadox müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava disiplinlerini bu yıl da Kapadokya‘nın büyülü atmosferinde bir araya getiriyor. Yerel ve ulusal yaratıcıları, tüm dünyadan katılımcılarıyla buluşturan festivalin bu yılki teması ise “Sessizlik”.

SAHNE SANATLARI

Jean Paul Marat

12 Haziran – Nazım Hikmet Kültür Merkezi, İzmir

“Jean-Paul Marat’nın Takip Edilip Öldürülmesinin, Charenton Akıl Hastanesi’nde Marquis De Sade Yönetiminde Hastalar Tarafından Canlandırılması” adlı oyundan uyarlanan tek kişilik müzikal bir performans Jean-Paul Marat, Fransız devriminin radikal önderlerinden olan Jean-Paul Marat’nın bıçaklanarak öldürülmesinin canlandırılması etrafında gelişiyor. Üç adet ödüle sahip bu ilginç teatral gösteri Nazım Hikmet Kültür Merkezi‘nde.

Çirkin

15 Haziran – DasDas, İstanbul

“Gerçekte kimsin? Kendine baktığında ne görüyorsun? Gördüğün şey onların gördüğüyle aynı şey mi? Olduğun kişi ile olman beklenen kişi arasında nerede duruyorsun? Başarmak için kendinden ne kadar uzağa gidebilirsin, ya dönüş yolunda kaybolursan?” sorularını soran kara komedi Çirkin, bir nesneye dönüşen insan bedenine ve güzellik takıntısına ironik bir yaklaşım getiriyor.

SERGİLER

Patrizia Bach – Arşiv İşleri

1 Temmuz’a kadar – Goethe-İnstitut, İstanbul

Arşivleme, toplama ve yeniden düzenleme konuları üzerine çalışan, şehre belleği ve tarihi depolayan bir saha olarak yaklaşan Patrizia Bach’ın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi Arşiv İşleri, Goethe-Institut’te. Esas medyumu olarak deseni tanımlayan Bach’ın üç projesi “Pasajlar-İşi”ni, “TOMIKO Arşivi”ni ve “Her Anıyla Alıntılanan Geçmiş” sergide bir araya geliyor. 400’ü aşkın desenden oluşan yerleştirmenin yanı sıra, sergide projenin araştırma sürecinden malzemeler; fotoğraflar, eskiz defterleri ve haritaları da inceleyebilirsiniz.

SİNEMA

Ocean’s 8

Ocean’s üçlemesinin kadın oyuncularla yeniden çekimi olan bu film, birbirinden ünlü isimleri bir araya getiriyor. Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Mindy Kaling, Rihanna ve Awkwafina gibi isimleri izleyeceğiniz Ocean’s 8, bir grup kadın suçlunun MET Ball galasını soyma planlarını anlatıyor. Hem gülmek hem de aksiyon sahneleri izlemek isteyenler için ideal bir tercih.


Önerilen yazılar