Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

“İngiliz – Amerikan Besteciler” Konseri

12 Şubat – Süreyya Opera Sahnesi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinin sahne alacağı “İngiliz – Amerikan Besteciler” konserinde İngiliz ve Amerikan bestecilerin ünlü eserleri, piyanist Aslıhan Korkmaz’ın  melodileri eşliğinde seslendirilecek. Klasik müziğin bu seçkin ve farklı örneklerini Süreyya Operası’nda dinleyebilirsiniz.

ingiliz amerikan besteciler

Fatih Erkoç

13 Şubat – Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Caz müziğin güçlü ve ünlü seslerinden Fatih Erkoç, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde hayranlarının karşısına çıkacak. Usta sanatçı geniş repertuarı ile hafızalardan silinmeyen şarkılarını sevenleri için seslendirecek.

fatih_erkoc

Mabel Matiz

14 Şubat – Volkswagen Arena

Sevgililer Günü’nü Mabel Matiz’in farklı ve özgün müziğini dinleyerek geçirmek ister misiniz? Müziği ve tarzıyla son zamanların beğenilen isimlerinden olan sanatçı, Volkswagen Arena’da konser vereecek. Hem eski hem yeni albümündeki en sevilen şarkılarını bu kez 14 Şubat’ın romantik ambiyansında seslendirecek olan Mabel Matiz’le unutulmaz bir akşam yaşayabilirsiniz.

mabel matiz

Sevgililer Günü Konseri “Bir Tango Yolculuğu”

14 Şubat – Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

İstanbul Devlet Çok Sesli Korosu Sanatçısı Dilek Türkan ve İzmir Devlet Opera Balesi Solist Sanatçısı Teyfik Rodos çok özel bir tango gecesi için Arjantinli sanatçılarla bir araya geliyor. Tango melodilerinin tutkusunu koruyarak yaptıkları düzenlemeler eşliğinde Sevgililer Günü’nün romantizmini muhteşem bir repertuarla yaşayacaksınız.

dilek turkan

Pera’da A Capella, “Barbershop Istanbul

16 Şubat – Pera Müzesi

Pera Müzesi’nin yeni konser serisi Pera’da A Capella, bu hafta Barbershop Istanbul’un performansı ile devam ediyor. Çok sesli müziğe meraklıysanız sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenecek söyleşiyi ardından ise Türkiye’nin barbershop tarzı ilk vokal kuartetinin vereceği konseri mutlaka dinlemelisiniz.

barbershopistanbul

Alexandre Tharaud – Ankara Piyano Festivali

16 Şubat – CSO Konser Salonu, Ankara

Ünlü Fransız piyanist Alexandre Tharaud, Ankara Piyano Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşuyor. Hem 37 adet albüme hem de Haneke’nin ödüllü “Amour” filminin müziklerine imzasını atan sanatçı eşsiz bir resital performansı sunacak.

alexandre-tharaud

SAHNE SANATLARI

Şehir-Orman

14 Şubat – Zorlu PSM

Rudyard Kipling’in klasiği Jungle Book kitabından ilham 2 perdelik dans ve drama performansı ŞEHİR-ORMAN, ergenlik çağı grubunun gelişim süreci sorunlarına empati ve eğlenceli bir bakış açısı ile yaklaşıyor. 15 senedir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen bu sosyal sorumluluk projesi, gençler başta olmak üzere 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Metropolde yaşam savaşı veren Movgli’nin hikayesinin müziklerinde Athena ve MaNga’nın da birer parçası yer alıyor. Şehir-Orman TV kanalının spikerlerine ise Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad hayat veriyor.

sehir-orman

Closer – Sevgi Neden Yetmez

14 Şubat – MEB Şura Salonu

Sezonun iddialı oyunlarından ‘Closer-Sevgi Neden Yetmez?’in başrollerini Cansel Elçin, Ahu Yağtu, Serhan Onat ve Zeynep Tuğçe Bayat paylaşıyor. Bir tesadüf eseri yolları birbirleriyle kesişen dört kentli insanın ilişkilerini anlatan oyun, İstanbul’da sahnelendiğinde büyük bir ilgi ve övgüyle karşılandı. Closer 14 Şubat akşamı Ankara’da sanatseverlerle buluşacak.

closer

Merhaba

18 Şubat – Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi, İzmir

Usta tiyatrocu Genco Erkal, Dostlar Tiyatrosu’nun kuruluşunu yepyeni bir oyun olan Merhaba ile kutluyor. Oyun, Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor. Gösterinin müziklerinin bir kısmı ise Fazıl Say’a ait. Bir tiyatro duayeni ile usta kalemlerin buluşmasıyla muhteşem bir performans izlemeye hazır olun.

merhaba

SERGİLER

Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri Sergisi

15 Haziran’a kadar – UNIQ Expo

26 yıl boyunca Artuklu Sarayı’nın başmühendisliğini yapan ve Anadolu’nun en büyük mucidi olarak bilinen Cezeri’nin olağanüstü makineleri 800 yıl aradan sonra UNIQ Expo’da yeniden canlanıyor. Orta Çağ’ın en büyük dahisi kabul edilen Cezeri’nin insansı robotları, şifresi Enigma’dan bile güçlü kilitleri, bugün bile kullandığımız 4 zamanlı dişli mekanizmaları, zamanı hassas şekilde ölçen saatleri ve krank mili gibi birçok ilginç buluşla tanışacak, boyu 4 metrreyi bulan dev makineler karşısında hayranlık duyacaksınız.

cezeri

SİNEMA

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında

Vincent Van Gogh’un Arles’daki son zamanlarını konu eden Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında filminde, ressamı William Dafoe canlandırıyor. Çağın en büyük sanat dahilerinden olan Van Gogh’un hüzün dolu hikayesine tanık olabileceğiniz bir film.


Önerilen yazılar