Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Zubizu Harbiye Açıkhava Konserleri

16-22 Haziran – Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

Zubizu Harbiye Açıkhava Konserleri’nde sırasıyla Athena Akustik, Şebnem Ferah, MFÖ, Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer, Teoman ve Kenan Doğulu sahne alacak! Zubizu Harbiye Açıkhava Konserleri ile İstanbullu sanatseverler uzun kış aylarının yorgunluğunu yıldızların altında müzik ile atacaklar.

Zubizu Harbiye Açıkhava Konserleri

Zubizu Harbiye Açıkhava Konserleri

Deniz ve Caz  2017

17 Haziran – Boğaz Turu Teknesi

Boğazı dolaşırken canlı caz orkestrası eşliğinde keyifli bir gün geçirmek için bir araya gelmeye ne dersiniz? Üstelik bunu yaparken aynı zamanda ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine katkıda bulunabilir; hem kulağınıza hem de gözünüze eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatabilirsiniz.

 

Deniz ve Caz 2017

Deniz ve Caz 2017

SAHNE SANATLARI

Opus 2

20 Haziran – Zorlu PSM

Tek elinin üstünde amuda kalkan, trapezde sallanan, havada uçup taklalar atarken sahnenin bir ucundan diğer ucuna atlayan cambazların gösterileri kimin gözünü kamaştırmaz ki? Yalnız bu sefer alışılagelmiş sirk müziklerini unutun ve Şostakoviç in dramatik, lirik ve ironik müziğinin doğrultusunda oluşturulmuş bu muhteşem koreografinin keyfine varın.

Opus 2

Opus 2

TİYATRO

Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin

14 Haziran – Craft Kadiköy

Bir aileden üç kuşak kadının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, arkada İstanbul. Kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik bir hikaye. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz oynuyor.

Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin

Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin

SERGİ

Feyhaman Duran İki Dünya Arasında

30 Temmuz’a Kadar – Sakıp Sabancı Müzesi

Eserlerinde ve hayatında gelenekle olan sıkı bağ açıkça görülebilen Feyhaman Duran, ilk kez bu kadar ayrıntılı bir sergiye konu oluyor. Sakıp Sabancı Müzesi, sanatçının koleksiyonundan yapılmış geniş kapsamlı bir seçki ile Türkiye sanat tarihinin dönemecinde yer alan Feyhaman Duran’ın külliyatına ayrıntılı bir bakış sunmayı amaçlıyor.

Feyhaman Duran İki Dünya Arasında

Feyhaman Duran İki Dünya Arasında

SİNEMA

Personal Shopper

16 Haziran

Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas ın üstlendiği filmde başrollerde Kristen Stewart, Lars Eidinger, Nora von Waldstätten yer alıyor. Film 2016 Cannes Film Festivali nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü kazandı.


Önerilen yazılar