Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!

KONSER

Asaf Avidan – The Study on Falling – Solo Tour

13-14 Mart – Zorlu PSM

İsrail doğumlu müzisyen, besteci ve söz yazarı Asaf Avidan geçtiğimiz yıl çıkardığı altıncı albümü The Study on Falling turnesi kapsamında, etkileyici performansını Zorlu PSM Studio’da sergilemek için İstanbul’a geliyor. Avidan, ilham aldığı birçok müzik türüne ustaca iliştirdiği atmosferik dokuları başarıyla seslendirecek.

Asaf Avidan – The Study on Falling – Solo Tour

Kırım Kilisesi Konserleri: Murcof + Nick Mazzarella, Tomeka Reid

18 Mart – Kırım Kilisesi

Kırım Kilisesi’nin büyüleyici atmosferinde Analog Kültür’ün küratörlüğünde düzenlenen konserde elektro-akustik ve spatial sound dehası Murcof, Chicago’nun jazz sahnesinin meraklı ve cesur kahramanları saksofonist Nick Mazzarella ile cellist Tomeka Reid, ses kolajlarıyla ünlenen yerli isim Biblo sahne alacak. Mekanın özelliğinden dolayı sınırlı sayıda bilet satılacağını da belirtelim.

Kırım Kilisesi Konserleri

Pamela

16 Mart – 6:45 KK, Ankara

Son albümü Yara’dan şarkılarla 6:45 KK Ankara’da sahne alacak Pamela Spence, her konserinde olduğu gibi 16 Mart’takinde de güçlü sesi, etkileyici yorumu ve eğlenceli performansıyla izleyenlere keyifli bir müzik akşamı yaşatacak.

Pamela

A.D.S.O. – Çanakkale Zaferi Haftası Konseri

16 Mart – Antalya Kültür Merkezi

Çanakkale Zaferi’nin anıldığı haftaya özel bu konser Antalya Kültür Merkezi‘nde, Gürer Aykal şefliğinde gerçekleşecek. A.D.S.O. konserde Beethoven ve Dvorak’tan eserleri seslendirecek. Ayrıca Veriko Tchumburidze de sahnede A.D.S.O.’ya sahnede keman solisti olarak eşlik edecek.

FESTİVAL

Beauty Day

16-17 Mart – Feriye Palace

Güzellik ve bakımla dopdolu iki gün Feriye Palace’ta düzenlenen Beauty Day etkinliğinde sizi bekliyor. Etkinlik boyunca 2018 ilkbahar yaz sezonuna özel trendleri yakından tanıma fırsatı bulacak, atölyelere katılacak ve markaların ürünlerini özel avantajlarla satın alabileceksiniz. Sürpriz hediyeler ve özel ikramların da bulunacağı etkinliğe giriş ücretsiz.

Beauty Day

25. İzmir Avrupa Caz Festivali

3-22 Mart – Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Avrupa’nın ve Türkiye’nin kendi alanlarında önemli gelişmeler sağlamış caz sanatçılarını bir araya getiren festivalin 25.’si İzmir’i bir kez daha caz müzikle dolduracak. 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Avrupa’nın önemli caz sanatçıları İzmirli caz severlerle buluşacak. Özellikle genç izleyicilerin Avrupa Cazını dinlememesi ve tanıması için harika bir fırsat.

25. İzmir Avrupa Caz Festivali

PARTİ

St. Patrick’s Day Istanbul

16-17-18 Mart – ThePopulist, bomontiada

İrlanda’nın bayramı olsa da dünyanın dört bir yanında kutlanan St. Patrick’s Day ThePopulist’de çok renkli geçecek. Bu parti için özel hazırlanacak geleneksel İrlanda lezzetleri, gastropub degüstasyon atölyesi ve DJ’lerle çılgın bir hafta sonuna hazır olun ve yeşil giymeyi unutmayın!

St. Patrick’s Day Istanbul

SAHNE SANATLARI

Tesir (Siyah Beyaz ve Renkli)

14 Mart – TOY İstanbul

Tesir, depresyona çözüm arayan bir deneyin ortasında tanışan iki kobayın aşkını anlatıyor. Hikayenin arka planında ise 21. yüzyılda teknoloji ile değişen yeni insan ve madde bağımlısı yaşam sorgulanıyor. Lucy Prebble’ın yazdığı, Özcan Çağrı Şensoy’un yönettiği oyunda, Salih Bademci, Güneş Sayın, Aslı Yılmaz ve Metin Yavuzoğlu sahne alıyor.

Tesir

One By One

16 Mart – Akbank Sanat

“Basit fikir ve imgelerin kullanımıyla anlatılan küçük bir öykü” olan One by One, sanatçıların projelerinde yer verdikleri “Simple Present” adlı çalışmayı da kapsayan bir dans performans gösterisi. Akbank Sanat sahnesinde Evrim Akyay ve Melissa Ugolini’nin sergileyeceği bu performans, ucu bucağı belli olmayan bir bulmacanın parçalarını bulma çabasını taşıyor.

One By One

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit

15 Mart – Ankara Sanat Tiyatrosu

Latife Tekin’in Sevgili Arsız Ölüm adlı romanından uyarlanan oyun, Dirmit adlı karakterin tek bi gecesinde geçiyor. Romanın oyuncu kişiye dokunduğu noktada Dirmit’i, Dirmit’in gözünden ise romandaki diğer karakterleri izleyiciye tanıtan, duygu yüklü bir tek kişilik oyun.

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit

Kiralık Katiller – Jerry ve Tom

14 Mart – Tiyatrohane Sahne Modda, İzmir

İnsan öldürmeyi “iş” edinen iki kiralık katil için sistemin nasıl işlediğini şiddet teması etrafında örerek anlatan Kiralık Katiller – Jerry ve Tom şiddetin tohumlarının içimize nasıl sinsice atıldığını fark ettiren bir kara komedi. Oyunun yazarıysa Six Feet Under, Mad Man ve House Of Cards dizilerinden tanığımız Rick Cleveland.

Kiralık Katiller – Jerry ve Tom

SERGİ

Toprağın Mirası Sergisi

31 Ekim’e Kadar – Rezam Has Müzesi

Toprağın sunduğu arkeolojik mirasın örneklerinden 300 eserlik bir seçki, tarih ve sanat tutkunları için Rezan Has Müzesi’nde. Anadolu’nun Neolitik Döneminden, yani yaklaşık 9 bin yıl öncesinden başlayarak Selçuklu dönemlerine dek uzanan bir kronolojiyi izleyen Toprağın Mirası Sergisi geçmişin gündelik hayatından eşsiz bir kesit sunuyor.

Toprağın Mirası Sergisi

SİNEMA

Entebbe’de 7 Gün

1976 yılında içerisinde Tel Aviv’ten Paris’e giden bir uçağın dört korsan tarafından kaçırılmasını anlatıyor Entebbe’de 7 Gün. Amaçları tutuklu 53 Filistinli’nin serbest bırakılmasını sağlamak olan korsanlar, uçağı Entebbe Havaalanı’na indirir. Herkes diplomatik bir çözüm beklerken İsrail hükümeti rehin alınan bu 248 kişinin hayatını kurtarmak için olağanüstü bir plan yapar. Gerçek olaylardan esinlenen gerilim yüklü bir film.


Önerilen yazılar