Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Martin Barre – 50th Anniversary Celebration-Best of Jethro Tull

15 Mayıs – Zorlu PSM

Efsanevi İngiliz grubu Jethro Tull’ün unutulmaz gitaristi Martin Barre grubun 50. yılını kutlamak için en iyi hitleriyle Zorlu PSM Studio’da sevenleriyle buluşacak. Martin Barre‘ın hazırladığı, yalnızca Jethro Tull’ün hitlerinden oluşan bu set, özenle hazırlanmış orijinal şovlar eşliğinde sizi 60’lara geri götürecek.

Leyla Gencer Anısına: Donizetti & Puccini

17 Mayıs – İstanbul Lütfi Kırdar

Birbirinden parlak ve genç solistlerin Puccini’nin Gianni Schicchi, Donizetti’nin Anna Bolena, Maria Stuarda ve Roberto Devereux operalarını seslendireceği bu özel konser ile BİFO sezonun kapanışını yapacak. Her biri Avrupa ve Türkiye’deki yarışmalardan ödülle dönen geç solistlere Sasha Goetzel’in yönettiği Akademi BİFO eşlik edecek. Opera sanatının dev isimleri Puccini ve Donizetti’nin başyapıtlarını genç seslerden dinlemek için Lütfi Kırdar‘da olun.

Bir Chopin Olayı: AyseDeniz Ankara’da

18 Mayıs – Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara

Ayse Deniz Gökçin‘den dinleyeceğiniz piyano resitalinin çok özel programında Chopin’in Sonata No.2 ve No.2 eserlerinin yanı sıra, Pink Floyd ve Coldplay gibi popüler grupların sevilen parçaları da yer alacak. Bir Chopin Olayı, Erimtan Arkeoloji Müzesi‘nde dinlenebilir. 

SAHNE SANATLARI

10 11 12

15 Mayıs – Zorlu PSM

Ezgi Mola ve Enis Arıkan’ın başrollerini paylaştığı 10 11 12, lüks bir rezidansa taşınan iki komşunun birbiriyle tanışmasını, ilişkisini ve sadece “kapı önüne bıraktığı çöpler” ile yaşam belirtisi gösteren bir diğer komşu üzerinden yaşama bakışlarını konu alıyor. Biletleri satışa çıktığı anda dakikalar içerisinde tükenen bu başarılı tiyatro oyunu Zorlu PSM sahnesinde. 

Royal Opera House Gösterimleri: Macbeth

21 Mayıs – Zorlu PSM

Kendisi de bir Shakespeare hayranı olan Verdi, insanoğlunun yarattığı en harika şey olarak tanımladığı Macbeth oyununu sıra dışı bir şekilde besteleyerek ona şeytani bir enerji verdi. Phyllida Lloyd’un zengin, siyah, kırmızı ve altın renkleri ile üretilen 2002 The Royal Opera prodüksiyonu ise Verdi’nin 1865 yılındaki Paris düzenlemesini kullanıyor. Bu eşsiz opera eserinin en muhteşem yorumlarından birini dev ekranda Zorlu PSM‘de izleyebilirsiniz.

Impulse Tango Company: CYRN

18-19 Mayıs – Tatbikat Sahnesi, Ankara

Arjantin tangoyu sanatsal perspektifte çağdaş dans ile harmanlayan Impulse Tango Company aynı zamanda Türkiye’nin ilk tango performans topluluğu. Tek bir aşk için çarpan iki kalbin hikayesini anlatan Cyrano de Bergerac‘ı Arjantin Tango ve Çağdaş Dans ile bütünleştirerek sahneye koyan 22 dansçı, çok özel gösterilerini Tatbikat Sahnesi‘nde sergileyecek. 

SERGİLER

Akın Ekici – Rem

3 Ağustos’a kadar – İstanbul Karbon Gallery

Akın Ekici’nin üretim sürecinde kendini besleyen rüya, dejavu ve hayallerini soyut olarak sanatseverlerle paylaştığı REM sergisi 20 adet eserden oluşuyor. REM 3 Ağustos’a kadar İstanbul Karbon Gallery’de görülebilir. 

SİNEMA

Deadpool 2

İlk filmiyle süper kahramanların dünyasında kendine farklı bir yer edinen Deadpool ikinci filmde de bir yandan kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da kız arkadaşı Vanessa’yla mutlu bir ilişki sürdürmektedir. Ancak Deadpool‘un düzeni, gelecekten gelen Cable’ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Yine bol bol aksiyon ve bol bol ironiyle dolu bir eğlencelik izlemeye hazır olun. 


Önerilen yazılar