Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Ding-a-Dong Festival

17 Nisan – Zorlu PSM Studio

Dutch Ding-a-Dong Festival, Zorlu PSM ve Hollanda Başkonsolosluğu’nun işbirliğiyle hayata geçen renkli bir etkinlik. Hollanda çıkışlı gruplar için yeni bir platform oluşturmayı ve onları Türk izleyicisiyle tanıştırmayı hedefleyen festival, Hollanda müziğinin eski ve yeni jenerasyonunu bir araya getiriyor. Festival 2 Mayıs’a dek sürecek, bu hafta ise geçtiğimiz sene PSM Caz Festivali’nde büyük ilgi gören Rosemary & Garlic ile büyüleyici bir sese sahip Pitou, Studio’da sahne alacak.

Ryley Walker

18 Nisan – Babylon

Müziğinde folk, rock ve caz elementlerini bir araya getiren Chicago çıkışlı gitarist, besteci ve söz yazarı Ryley Walker, Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. 2015’ten beri üç adet albüm yayınlayan üretken sanatçı, Chicago sound’unu İstanbul ile buluşturacak.

Korhan Futacı

18 Nisan – touché, Zorlu PSM

Türkiye’nin önde gelen saksafoncularından Korhan Futacı, Zorlu PSM’nin yeni mekanı touché’ye konuk oluyor. Saksafondaki ustalığının yanı sıra hem şarkıcı, hem söz yazarı hem de prodüktör olan çok yönlü sanatçı, her biri birbirinden farklı bir ritüele dönüşen konserleriyle izleyicilerine alemler ötesi deneyimler yaşatıyor.

Mike Stern & Dave Weckl Band

19 Nisan – Zorlu PSM

6 Grammy adaylığı bulunan ünlü caz gitaristi Mike Stern ve caz dünyasının en saygın davulcularından biri olan Dave Weckl’ın önderliğinde kurulan süper grup Mike Stern & Dave Weckl Band, Zorlu PSM’de sahne alacak. Bu kez sahneye başarılı saksafoncu Bob Francheschini’nin eşliğinde çıkacak gruptan cazın en iyi örneklerini dinlemeye hazır olun.

Kalben

20 Nisan – Ege Perla

Bu bahar Ege Perla’dan müzik sesleri yükselecek. Bahar Konserleri’nin açılışını ise akustik performanslarıyla son döneme damga vuran şarkıcı ve söz yazarı Kalben yapacak. Türkiye’deki alternatif müzik akımlarının en başarılı temsilcileri arasında yer alan sanatçı, kendine özgü tarzıyla İzmirlilerin kalplerini fethetmek için Ege Perla’da sahne alacak.

SAHNE SANATLARI

Tak Tak Takıntı

16, 17 & 18 Nisan – Panora Sanat Merkezi, Ankara

Usta oyuncu Ali Poyrazoğlu’nun efsane oyunu Tak Tak Takıntı, Ankara’da sahneleniyor. Günlük yaşamın içinde kıyısından geçtiğimiz, farkına varmadığımız, sıradan sandığımız küçük olayları örtülerinden sıyırıp önümüze koyan oyun gözle görünmeyenin peşinde koşan bir komedi.

Gece Sempozyumu

22 Nisan – Zorlu PSM, Sky Lounge

Bambaşka bir tiyatro deneyimine hazır mısınız? Sahne tasarımı, seyirciyle kurduğu ilişki ve anlatısıyla öne çıkan Gece Sempozyumu, Zorlu PSM prodüksiyonuyla sahnede! Güven Kıraç, Derya Alabora, Serhat Kılıç, Mert Fırat gibi usta tiyatrocuları aynı sahnede buluşturacak olan oyun izleyicilere açık arenada tiyatro deneyimi yaşatacak.

 

SERGİLER

Nilgün Sabar – ‘Selfie’

6 Mayıs’a kadar – Sanatgezgini, Kuruçeşme

Sanatçı Nilgün Sabar çağımızın modası selfie kavramını, ‘Selfie’ isimli kişisel sergisinde kendi üzerinden yorumluyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Sabar,  sergisini özne-kamera ilişkisinin sosyolojik yorumu, sanat ile olan ilişkisi, pazarlama dünyasının eleştirisi ve bir kadının kendi iç dünyasına kamerayı döndürmesi olarak bölümlendiriyor.

SİNEMA

Arctic

Genç Overgård’ın hayatı, kutup bölgesinden geçtikleri sırada düşen uçağıyla alt üst olur. Kazadan sağ kurtulmayı başarsa da ekiplerin gelip kendisini kurtarmasını beklemekten başka çaresi yoktur. Zorlu doğa koşullarında hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatan Arctic’in başrolünü Mads Mikkelsen üstleniyor.


Önerilen yazılar