Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Garanti Caz Yeşili: James Holden & The Animal Spirits

19-20 Nisan

Babylon

Elektronik müzik sahnesinin öncü isimlerinden James Holden, yeni projesi “The Animal Spirits” ile Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon’da sahne alacak. Albümlerinde yeni formüller denemekten kaçınmayan, synthesizer, üflemeliler ve vurmalılarla melodik ses paletini zenginleştirerek dinleyenleri deneysel ve geleneksel arasında uzun bir yolculuğa çıkaran sanatçı ve grubu, canlı performanslarında tek vücut haline gelerek, şovlarını dünya müziğini kutladıkları bir ayine dönüştürüyor.

Garanti Caz Yeşili- James Holden & The Animal Spirits

Oceanvs Orientalis vs. İlhan Erşahin

20 Nisan

Babylon

Şafak Özkütle’nin projesi Oceanvs Orientalis’in tribal ritimleri, İlhan Erşahin’in saksafonuyla yeniden buluşuyor. Özgün prodüksiyonları ve remiksleriyle elektronik müzik dünyasına etkileyici bir giriş yapan Oceanvs Orientalis ve İstanbul’un eklektik ruhunu saksafonuyla anlatan İlhan Erşahin Babylon sahnesinde heyecan verici bir buluşma gerçekleştirecek.

Ocean vs Orientalis & İlhan Erşahin

Caz Eşliğinde Kahvaltı

22 Nisan

Sait Halim Paşa Yalısı

Pazar kahvaltısı ve caz konseri bir arada! Keyifli bir Pazar geçireceğinizin garantisi olan bu özel etkinlik Boğaz’ın tam kıyısında, Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşiyor. Açık büfe kahvaltı ile başlayıp caz konseri eşliğinde devam eden etkinliğin bu haftaki konuğu ise Ece Göksu Trio olacak.

Caz Eşliğinde Kahvaltı – Ece Göksu Trio

Blues Carnival

21-23 Nisan

Voodoo Blues, Ankara

Şehrin kalbinde blues esintilerini hissetmeye hazır mısınız? Blues Carnival 21-22 Nisan tarihlerinde Voodoo Blues‘da olacak. Dopdolu programda birbirinden kaliteli blues sanatçıları sahne alacak. İki gün sürecek bu festival gibi organizasyonda izleyebileceğiniz isimlerden bazıları Boogie People, Vivo Band, Batu Mutlugil Band ve Adana Blues Collective.

Blues Carnival

Selami Şahin

21 Nisan

SoldOut Performance Hall, İzmir

Yıllara meydan okuyan Selami Şahin, unutulmaz şarkıları ve keyifli sahne şovuyla Egeli sevenleriyle SoldOut Performance Hall‘da buluşuyor. Usta sanatçı 21 Nisan akşamı unutulmayacak bir konser vermeye hazırlanıyor.

Selami Şahin

Selami Şahin

SAHNE SANATLARI

İstanbul Devlet Opera ve Balesi – Don Kişot

18 Nisan

Zorlu PSM

Miguel de Cervantes’in aynı ismi taşıyan romanının bazı bölümlerden esinlenilerek İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınan Don Kişot, Zorlu PSM’de. Eser, müziklerindeki melodi zenginliği, İspanyol kültürünün renkli ve heyecan verici etkisinin uyumlu birlikteliği ile klasik bale dünyasının en pırıltılı ve ihtişamlı eserlerinden biri.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi – Don Kişot

Ballet TALKS – Alper KAFA

20-29 Nisan

Tatbikat Sahnesi, Ankara

Göz kamaştıran bale sanatı ilk kez dile geliyor ve hayata renkli bir gülümseme katıyor. Alper KAFA’nın Ballet TALKS göstersinde 110 kiloluk bir balerinin dansına ve talk show’una tanık olacak, 85 dakika boyunca kahkahalarınızı tutamayacaksınız.

Ballet TALKS – Alper KAFA

Tato-Baba

18 Nisan

Ege Perla, İzmir

Olaylar Polonya’da gelişiyor, konu ise babaların ve onların hayatımıza sirayet eden baskın düzeni… Bir oyunculuk performansı olarak öne çıkan Tato-Baba’da, Polonya’da bir ailede yaşananların aslında ne kadar çok Türkiye’deki baba erkil sisteme benzediğini deneyimleyecek ve trajediyle komedi arasında gidip gelen bir oyun izleyeceksiniz..

Tato-Baba

SERGİLER

İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji

26 Ağustos’a kadar

Pera Müzesi

İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji sergisi kent tarihinin sosyokültürel yapısına plaj kavramı üzerinden bakıyor. 1870’lerden 20. yüzyılın ortalarına uzanan süreç boyunca, deniz hamamından plaja geçişin hikayesine tanık olacağınız sergi, özel ve kurumsal koleksiyonlardan derlenen, fotoğraf, dergi, karikatür, eşya ve kitap gibi orijinal malzemelerle bir belgesel niteliği taşıyor. 

İstanbul’da Deniz Sefası Deniz Hamamından Plaja Nostalji

SİNEMA

Köpek Adası

Günün birinde Megasaki City’deki bütün köpeklerin şehirden uzaklaştırılmasına karar verilir. Bütün köpekler, evcil ya da değil, devasa çöp döküm alanına sürülür. Bu köpeklerin içinde 12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin koruma köpeği Spots da vardır. Atari’nin köpeğini arayış yolculuğu, bölgenin kaderini ve geleceğini değiştirecektir… Köpek AdasıWes Anderson‘ın sonsuz hayal dünyasından kopup gelen masalsı bir film daha!


Önerilen yazılar