Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Robert Plant & The Sensational Space Shifters

17 Temmuz – Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, İstanbul

Led Zeppelin’in efsanevi sesi Robert Plant kalp atışlarımızı hızlandıracak bir konser vermek için ikinci kez İstanbul’a geliyor. 70’lerdeki ışıltılı Led Zeppelin günlerinden solo kariyerindeki unutulmaz yapıtlarına kadar kuşaklar boyu koruduğu yenilikçi müzikal tavrı ile Robert Plant, grubu The Sensational Space Shifters eşliğinde Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Fazıl Say Piyano Resitali

20 Temmuz – ENKA Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say unutulmaz konserlerinden birini daha vermek üzere ENKA Açıkhava Buluşmaları’nda sahne alacak. Chopin, Satie, Beethoven gibi büyük ustaların eserlerini kapsayan reperuarıyla Say, klasik müzik dinleyicilerinin kaçırmaması gereken bir performans sergileyecek.

Kenan Doğulu

21 Temmuz – Bodrum Antik Tiyatro

Türk pop müziğinin 90’lardan beri en popüler isimlerinden olan Kenan Doğulu, Bodrum’daki müzikseverlerle Antik Tiyatro’da buluşacak. Ailesinden gelen müzik kültürü ve yılların birikimiyle en sevilen parçalarını güzel bir yaz akşamında seslendirecek.

Joan Baez – Fare Thee Well Tour 2018

22 Temmuz – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı, 1968 kuşağının efsanevi sanatçısı Joan Baez, kariyerinin unutulmaz parçalarıyla hayranlarıyla buluşacak. Aktivist kimliğiyle de bilinen Baez, en son yayınladığı albümü Whistle Down The Wind’den de şarkılar seslendirecek. Yıllara sığmayan bir müzik kariyerine tanıklık etmek için mükemmel bir fırsat.

Candan Erçetin

22 Temmuz – Bodrum Antik Tiyatro

Güçlü yorumu ve dillerden düşmeyen şarkıları sayesinde bütün konserleri çok renkli geçen Candan Erçetin de Bodrum Antik Tiyatro’nun bu yaz sezonundaki konuklarından bir diğeri. Türk pop müziğinin en kaliteli seslerinden biri olan Erçetin, dinamik sahne performasıyla seyircilere müzikal bir ziyafet sunacak.

SAHNE SANATLARI

Dostlar Tiyatrosu – Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar

17 Temmuz – ENKA Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul

Genco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun ürünü Yaşamaya Dair adlı müzikli gösteri 2012’den beri sahneleniyor. Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevin’deki yaşamı ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusu, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin eserleriyle birlikte anlatılıyor.

Bir Selami Şahin Müzikali

20 – 21 Temmuz – KüçükÇiftlik Park, İstanbul

Usta sanatçı Selami Şahin’in hayatlarımıza dokunduğu ölümsüz şarkıları, canlı orkestra ve güçlü oyuncu kadrosu eşliğinde “Bir Selami Şahin Müzikali Seninle Başım Dertte” adlı gösteride seyircilerle buluşuyor. 80’lerin rengarenk, eğlenceli ve romantik anlarını nostaljik sahneler ile birleştiren bu müzikalde zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız.

Mahşer-i Cümbüş

17 Temmuz- Bostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş’ün geçmişi 2001’e dayanıyor. Kurulduğu günden beri sayısız gösteride binlerce kişiyi güldürmeyi başaran ekip bu kez İzmirlilere kahkaha dolu bir akşam yaşatacak.

SERGİLER

Denge/Sizlik/Ler

7 Eylül’e kadar – İstanbul Fransız Kültür Merkezi

Fotoğrafçı Julien Aksoy’un algılarla oynayan Paris fotoğraflarından oluşan sergisi, bu klasik şehre bambaşka bir açıyla bakmanızı sağlayacak. Paris özleminizi artıracak bu fotoğraf sergisi İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde görülebilir.

Şamanlar ve Mitler

26 Ağustos’a kadar – Erimtan Müzesi, Ankara

Mehmet Aksoy’un eserlerinden oluşan Şamanlar ve Mitler sergisi mermer, taş ve metal gibi materyallerden yaptığı eserleriyle sanatçının hayal dünyasında bir yolculuk niteliği taşıyor. Aksoy’un 20 yıllık bir aranın ardından ilk kez yeniden Ankaralılarla buluştuğu bu sergi Erimtan Müzesi’nde.

SİNEMA

Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz

Yunan adalarının muhteşem atmosferi, bol bol ABBA şarkısı, dans ve eğlence bu filmde. 2008’de gösterime giren ilk filmin ardından, bu kez karakterlerin dününü ve bugününü, geçmişte oluşan ilişkilerin günümüze nasıl etki ettiğini izleyeceğiz. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Amanda Seyfried ve Colin Firth gibi oyuncuların rol aldığı filmde bu kez bir sürpriz isim de var: Cher.

Author Profile

Ceren Oztuna

Önerilen yazılar