Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

DenizBank Açıkhava Konserleri – Şevval Sam

20 Ağustos – Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi

Sevilen sanatçı Şevval Sam, duru sesi ve yorumuyla yazın keyifli konserlerinden birini vermek üzere Harbiye Açıkhava sahnesine çıkıyor. Sanatçı neşeli ve duygusal parçalarının yanı sıra çeşitli sürpriz konuklarıyla da sevenlerini şaşırtacak.

Bachçede Yaz Festivali: Thomas Gabriel Trio ile Bach ve Caz

21 Ağustos – Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi, konserlerine Bach müziğini harika bir şekilde caz ile birleştiren Thomas Gabriel Trio ile devam ediyor. Almanya’dan gelen grupta, piyanoda Thomas Gabriel, kontrabasta Gunnar Polansky ve davulda Martin Klusmann yer alıyor. Müzik dehası Bach’ın eserlerini bir de caz versiyonlarıyla dinleme fırsatını kaçırmayın. 

SAHNE SANATLARI

Cirque du Soleil Bazzar

21-25 Ağustos arası her gün – Hilltown AVM

Efsane grup Cirque du Soleil’in yeni prodüksiyonu BAZZAR İstanbul’a geliyor! Cirque du Soleil mirasına saygı niteliğindeki, nefes kesici ve renkli Dev Çadır gösterisi BAZZAR, akrobatlar, dansçılar ve müzisyenlerden oluşan eğlenceli bir grubun hayranlık uyandıran gösterilerini sergilediği muhteşem bir şov.

Şehrazat

24 Ağustos – Bornova Kültür ve Sanat Merkezi

2. Uluslararası Efes Opera Bale festivali programı kapsamında Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan eser, Korsakov’un Şehrazat bale süiti ile yine Korsakov’un diğer önemli eserlerinin birleşiminden oluşturuldu. İki perdeden oluşan eserde, Sultan Şah Levend’in oğlu Behram ile şehrin ünlü tüccarı Mahmud’un kızı Zühre’nin aşkları ve bu aşka mani olmak isteyen Vezir Ebubekir’in güzel kızı Zahara’nın ölümcül planı anlatılıyor.

FESTİVAL

15. Bodrum Müzik Festivali

22-25 Ağustos – Çeşitli mekanlar

Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle Bodrum Müzik Festivali bu yıl 15. kez gerçekleştiriliyor. 2005 yılından bu yana ülkemizden ve dünyadan seçkin orkestra, topluluk ve solistleri Bodrum yarımadasında bir araya getiren festival, bu yıl da dopdolu programıyla Bodrum’da müzikal rüzgarlar estirecek.

SERGİLER

Yazıda Âhenk ve Renk

22 Aralık’a kadar – Sadberk Hanım Müzesi

Vehbi Koç Vakfı’na bağlı bir kültür kurumu olarak hizmet veren Sadberk Hanım Müzesi, koleksiyonları arasında önemli bir eser grubunu oluşturan kitap sanatları ve hat koleksiyonundan bir seçkiyi “Yazıda Ahenk ve Renk” sergisiyle ziyaretçileriyle buluşturuyor. Müze koleksiyonundaki nadide eserler 15. yüzyıl sonu ile 20. yüzyılın ilk yarısı arasındaki zaman diliminde, Osmanlı hattatlarının yazı üslup özelliklerini sergileyerek sizi büyüleyecek. 

SİNEMA

Bir Zamanlar… Hollywood’da

Tarantino’nun merakla beklenen yeni filmi nihayet ülkemizde de vizyona giriyor. Film 1969 yazında Los Angeles’de geçiyor ve hit bir dizide oynamış bir TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Geri plandaki hikayeyi ise Sharon Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson’un müritleri tarafından öldürülmesi oluşturuyor. Filmin başrollerinde Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Margot Robbie bulunuyor. 


Önerilen yazılar