Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Hüsnü Arkan

22 Mayıs  – IF Performance Hall, Ankara

Türkiye’nin en özgün yorumcularından Hüsnü Arkan, aynı zamanda bir modern zaman ozanı ve birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı. Ezgi’nin Günlüğü grubunun mimarlarından olan Arkan, daha sonra yayınladığı solo albümleriyle de büyük beğeni kazandı. Sanatçının en özel melodilerini IF Performance Hall’da dinleyebilirsiniz.

Husnu-Arkan

PSM Caz Festivali: An Evening With Chris Botti

24 Mayıs – Zorlu PSM

Trompetin Grammy ödüllü ustası ile birlikte romantik ve hüzünlü bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Chris Botti, 2000’lerden bu yana Amerika’nın en popüler ve çok satan enstrüman müzisyenlerinden bir. Caz ile popu kendine özgü bir harman ve yoğunlaşmış bir hüzün hissiyle bütünleştiren Botti, PSM Caz Festivali kapsamında müzikseverlere buluşuyor.

chris botti

David Helfgott

25 Mayıs –  Aya İrini

Yaşayan efsane David Helfgott, Aya İrini’nin büyüleyici atmosferinde konser vermek üzere İstanbul’a geliyor. Hayatı Oscar ödüllü Shine filmi ile beyaz perdeye de aktarılan ve dünyanın en önemli piyanistlerinden biri olan Helfgott’u canlı izleme ayrıcalığını mutlaka yaşayın.

david-helfgott

Boğaziçi Caz Korosu

25 Mayıs  – İzmir Hikmet Şimşek Sanat Merkezi

Boğaziçi Caz Korosu, gelenekselden çağdaşa uzanan zengin repertuvarı ile İzmirli müzikseverlerle buluşuyor. Çıktıkları Avrupa Turnesi’nde izleyenleri performanslarıyla büyüleyen koronun vereceği bu eğlenceli konseri kaçırmayın.

bogazici caz korosu

Brazzaville (Solo)

26 Mayıs – Bina, Kadıköy

Brazzaville’in kurucusu David Brown, solo konseriyle Kadıköy’ün en ‘hip’ mekanı Bant Mag. Havuz sahnesinde. İstanbul’da birçok unutulmaz konsere imza atan ve buradaki dinleyicileriyle özel bir bağ kuran David Brown Pazar akşami ilki 7, ikincisi 9’da olmak üzere iki performans sergileyecek.

david brown

SAHNE SANATLARI

En Kısa Gecenin Rüyası

23 & 24 Mayıs – MEB Şura Salonu, Ankara

William Shakespeare klasiğine Moda Sahnesi tarafından getirilen özgün yorumda Timur Acar, Didem Balçın, Onur Ünsal, Mert Fırat, Beyza Şekerci ve Melis Birkan sahne alıyor. Shakespeare oyununun modern yorumu aşk ve evlilik eksenindeki ilişkileri komik bir dille sorguluyor.

en kisa gecenin ruyasi

CMYLMZ – Diamond – Elite – Platinum – Plus

24 Mayıs – İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu,

Sahnelerin en komik ismi Cem Yılmaz’ın en son gösterisi CMYLMZ – Diamond – Elite – Platinum – Plus İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda. Bol bol gülmek isteyen herkes biletler tükenmeden yerini ayırtmalı!

cmylmz-diamond-elite-platinum-plus

Damdaki Kemancı

26 Mayıs – Zorlu PSM

Geçtiğimiz sezon sahnelenmeye başlanan, iki sezon boyunca yoğun ilgiyle karşılanan Damdaki Kemancı seyircileri büyülemeye devam ediyor. Sütçü Tevye öykülerinden uyarlanan ve Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak rekor kıran Damdaki Kemancı müzikali sezonun son temsili için ilk kez Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde oynanacak! Usta oyuncu kadrosuyla size tam bir tiyatro şöleni yaşatacak bu yapımı kaçırmayın.

damdaki kemanci

SERGİLER

Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı

9 Haziran’a kadar – SALT Galata

İmparatorluğun son döneminde yetişen portre ressamı Mihri ömrünün büyük bir kısmını yurt dışında geçirmişti. Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı adlı sergi de Mihri’nin yerleştiği ülkelerde zamanın ruhuna göre yeniden kurguladığı kimliği ve hayatına odaklanıyor. Sergide, dünya savaşlarından ekonomik buhranlara, rejim değişikliklerinden teknolojik atılımlara kadar nice tarihi olaya tanıklık eden ressam ile birlikte tarihe tanıklık edebilirsiniz.

mihri

SİNEMA

Aladdin

Binbir Gece Masalları’nın en sevilenlerinden Aladdin bir kez daha beyaz perdede. Sihirli bir lamba sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken kendisini bir maceranın içerisinde bulan Aladdin’i bu kez Guy Ritchie yönetti. Cin rolünde ise Will Smith var!


Önerilen yazılar