Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Antonio Zambujo

24 Ocak – İş Kuleleri Salonu

Portekizli gitarist ve şarkıcı Antonio Zambujo 2004 yılından bu yana dünyanın dört bir yanında konserler verdi. Dokuz albümü bulunan müzisyen sizlere cante alentejano ve fadonun en güzel örneklerini sunacak.

Mark Eliyahu

24 Ocak – Zorlu PSM

Dağıstan doğumlu besteci, aranjör ve kamança üstadı Mark Eliyahu bir kez daha İstanbul’a geliyor. Çocukluğundan itibaren kendini Ortadoğu ve Balkan müziğinin geçmişi ve dinamikleri konusunda uzmanlaştırmış bir isim olan Eliyahu, “Let It Go” turnesinde kamanche ve tar gibi eski enstrümanları modern ve fütüristik ögelerle birleştiriecek.

Caz Standartları – Şenay Ocak Jazz Trio

25 Ocak – Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, Ankara

Kültürleri özgün caz üslupları içinde buluşturacak üç caz müzisyeni, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi sahnesinde bir araya geliyor. Amerikan caz standartlarının en seçkin örneklerinin çalınacağı konserde vokalde Şenay Ocak, trompette Wonju Lee ve piyanoda Seymur Aliyev olacak. Aynı zamanda eserlerin ait olduğu müzikallerin hikaye ve tarihçesin de anlatılacağı konserde sizleri nostalji ve keyif dolu sıcacık dakikalar bekliyor.

Ayta Sözeri Gazinosu

25 Ocak – Kaya İzmir Thermal & Convention

Ayta Sözeri Gazino tıpkı eski gazinolarda olduğu gibi oturmalı masa düzeni ve lezzetler eşliğinde İzmirlileri kah eğlendirmek kah hüzünlendirmek üzere sahneye çıkıyor. Ayta Sözeri ve öncesindeki fasıl grubu sizlere eğlenceye doyacağınız unutulmaz bir gece yaşatacak.

SAHNE SANATLARI

Muse 90401

22 ve 23 Ocak – Ankara Tatbikat Sahnesi

Fadik Sevin Atasoy yazıp oynadığı, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği Muse 90401, Ankara Tatbikat Sahnesi’nde sizlerle buluşuyor. Tek kişilik müzikal bir oyun olan Muse 90401, Sanat Gezegeni’nden dünyayaya gönderilen bir esin perisi olan Muse’un, Tolstoy, Shakespeare ve Leonardo Da Vinci’nin eserlerini yaratma süresinde onlara ilham vermek üzere görevlendirilmesini konu alıyor.

Sertab’ın Müzikali

23 Ocak – Zorlu PSM

Son iki yıldır izleyicilerini zamanda yolculuğa çıkaran Sertab’ın Müzikali, yenilenen koreografisi, yeni şarkılar ve etkileyici yeni ışık tasarımıyla bu sezon da sahnelenmeye devam ediyor.

SERGİLER

Yalçın Gökçebağ – “Anadolu’nun Ressamı”

29 Mart’a kadar – İş Sanat Ankara Sanat Galerisi

Ressam Yalçın Gökçebağ, retrospektif sergisi ile İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergi sizi sanatçının öğretmenlik yaptığı yıllarda Anadolu’nun yaşamında, insanında ve doğasında tanık olduğu güzelliklerde büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. 

SİNEMA

Elveda

Çinli bir ailenin yaşadıklarını konu eden Elveda filminde Amerika’da büyüyen bir genç kız olan Bili, Çin’de yaşayan büyükannesi Nai Nai’ye dördüncü evre kanser teşhisi konduğunu öğrenir. Aile ninelerinin son günlerini huzur ve mutluluk içinde geçirmesini isteyerek onun yanında toplanmaya karar verir. Böylece Bili, ninesi ile vedalaşmak için Çin’e doğru yola koyulur.


Önerilen yazılar