Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Anna Tifu & Tekfen Filarmoni

25 Şubat – Bursa AKKM / 26 Şubat – Eskişehir AKSKM / 27 Şubat Ankara CSO Konser Salonu / 28 Şubat İstanbul Lütfi Kırdar

Tekfen Filarmoni’nin 2020 yılındaki ilk konserinde, neslinin önde gelen kemancılarından ve aynı zamanda pek çok uluslararası ödülün sahibi İtalyan kemancı Anna Tifu da sahnede olacak. Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, Anna Tifu ile birlikte Ernest Chausson, Maurice Ravel ve Johannes Brahms’ın eserlerini seslendirecek.

AnnaTifu

New Model Army

27 Şubat – Jolly Joker Ankara / 28 Şubat – SoldOut Performance Hall, İzmir / 29 Şubat – Zorlu PSM, %100 Studio

Albümleri milyonlarca satan, dünyaca ünlü prodüktörleri cezbetmeyi başaran ve sıra dışı bir hayran kitlesi edinen New Model Army, punk rock, kuzey ruhu ve zamanın atmosferinden ilham alıyor. Grup, 40. yıl turneleri ile İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahne alacak. 

NEW_MODEL_ARMY

SAHNE SANATLARI

Lâl Hayal

25 Şubat – ENKA Sanat

Yönetmenliğini Ezel Akay’ın, proje tasarımını ise Songül Öden’in üstlendiği Lâl Hayal adlı oyun, günümüzün önemli sorunlarından birine işaret ederek tüm kadınların sesini duyuruyor.

LAL HAYAL

Yolcu Dans Tiyatrosu

28 Şubat – Kent Sahnesi

Yönetmen ve koreograf Levon Taberyan, YOLCU dans tiyatrosu projesiyle dünyayı kurtaracak biricik varlık sevgiye odaklanıyor ve içimizdeki karanlığı kaldırabilmemiz için bize ışık tutuyor.

yolcu dans tiyatrosu

Şehir Amber Kokacak

1 ve 2 Mart – İş Sanat

İş Sanat’ta ücretsiz sahnelenecek Şehir Amber Kokacak adlı dinleti, İstanbul’u ve şehrin küçük insanını acısıyla-sevinciyle etkileyici bir biçimde kaleme alan Sait Faik Abasıyanık’ın beş hikayesini sizlerle buluşturacak. Hikayeler Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından seslendirilecek.

sait faik

SERGİLER

Musa Aktaş

21 Mart’a kadar – Hilton Istanbul Maslak 

Ünlü Ressam Musa Aktaş’ın 30.yılına özel sergisi, birçok solo sergiye ev sahipliği yaparak sanatçı ve sanatseverleri bir araya getiren Hilton Istanbul Maslak’ta. Türk resim sanatının önemli isimlerinden biri olan Musa Aktaş’ın sanat hayatının 30. yılına ithafen hazırladığı eserlerinden oluşan sergiyi otelin lobi alanında ziyaret edebilirsiniz.

Musa_Aktas

SİNEMA

Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikayesi

George MacKay, Russell Crowe ve Nicholas Hoult’un rol aldığı filmde 1800’lü yıllarda yaşamış dünyanın en ünlü kanun kaçaklarından Ned Kelly’nin hayatının bilinmeyen yönlerini izleyeceksiniz.


Önerilen yazılar